Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

W obronie szpitala padły ostre słowa

2017-05-31 10:33:02 (ost. akt: 2017-05-31 12:05:49)

Autor zdjęcia: Barbara Chadaj-Lamcho

Oszuści! Złodzieje! Na taczki! - takie okrzyki wznosili pod Starostwem Powiatowym w Ostródzie uczestnicy pikiety w obronie szpitala i jego pracowników.

Zorganizowana przez pracowników szpitala i NSZZ "Solidarność" pikieta zgromadziła kilkadziesiąt osób. Domagali się m. in. przywrócenia zwolnionych pracowników do pracy, podjęcia rozmów z pracownikami i związkami zawodowymi, odwołania prezesa spółki i rady nadzorczej, likwidacji fikcyjnych stanowisk w administracji.

Pod adresem zarządu szpitala i władz powiatu padały ostre słowa: — Oszuści! Złodzieje! Na taczki! Hańba! — takie okrzyki wznosili protestujący.
Wśród protestujących znalazł się były starosta Włodzimierz Brodiuk i radni opozycji, skutecznie podgrzewający i tak już gorącą atmosferę pod starostwem.

Przypomnijmy, na początku maja, po zwolnieniu drugiego lekarza w tym roku na oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej, ordynator zawiesił przyjęcia planowe pacjentów. Blisko miesiąc rozmów nie przyniosły rozwiązania. W końcu maja wypowiedzenie otrzymał ordynator Krzysztof Wiśniewski. To także jego powrotu do pracy, jako wybitnego specjalisty, domagali się protestujący.

Władze powiatu, do którego należy szpital, podkreślają, że o żadnej likwidacji szpitala ani oddziału ortopedii mowy nie ma. Świadczą o tym prowadzone inwestycje i budowa m. in. bloku operacyjnego, co ma poprawić jakość świadczonych usług medycznych. Sytuacja finansowa wymaga jednak wprowadzenia racjonalizacji wydatków.
— Zgodnie z obowiązującymi przepisami za politykę kadrową odpowiada prezes spółki — mówił starosta Andrzej Wiczkowski.

Wśród zebranych znakomita większość popierała postulaty pikietujących. Były jednak też głosy źle oceniające opiekę medyczną w ostródzkim szpitalu.
— Trafiłam do naszego szpitala i lekarze postawili mi złą diagnozę — mówiła jedna z naszych rozmówczyń. — Dopiero gdy pojechałam do Morąga znalazłam tam właściwa opiekę. Dlatego nie będę bronić zwolnionych lekarzy.

Wszyscy są zgodni, że szpital musi istnieć i nieść właściwą opiekę pacjentom z Ostródy i okolic. Jednak wynagrodzenie jakie otrzymuje część ordynatorów budzi zdumienie.
— Zarabiają po 25 czy nawet 30 tysięcy miesięcznie! — mówi nasz rozmówca. — To jakaś specjalistyczna klinika u nas jest? Przecież to jest zaledwie szpital powiatowy i to ciągle w długach, które powiat wiecznie spłaca, czyli my wszyscy.

Po pikiecie wszyscy udali się na sesję Rady Powiatu w Ostródzie, gdzie toczyła się dyskusja na temat sytuacji w szpitalu.


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (35) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dobrobyt pis sekty #2272774 | 88.153.*.* 25 cze 2017 11:59

  Polacy na ksiezy kase maja a na Lekarzy nie maja tylko obelgi maja a od lekarzy wymagaja cudow a od ksiezy nieba ale po smierci.Jezeli chciecie byc leczeni tak jak sa leczeni ludzie na zachodzie europy to placie to samo kase za leczenie.Na zachodzie ludzie kasy na ksiezy nie daja a daja na ochrone zdrowia.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Remiś #2269345 | 89.228.*.* 20 cze 2017 08:45

  Błędny tytuł: nie w obronie Szpitala, a grupki "trzymającej władzę" lekarzy

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. gość #2263062 | 155.133.*.* 9 cze 2017 17:37

   Ale hejterka, żółć i ani odrobiny rzeczywistości. Brawo!!

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ola #2260162 | 88.199.*.* 5 cze 2017 12:05

   Ciekawa jestem skąd takie szczegółowe informacje na temat zarobków lekarzy??? Kilkoro moich znajomych było operowanych w tym Oddziale i z zabiegów są zadowoleni. Łatwo jest zwolnić lekarza specjalistę, trudniej będzie znaleźć nowego, zwłaszcza po tym szumie wokół szpitala.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Nick #2258034 | 37.201.*.* 2 cze 2017 00:04

   To co chcecie zeby specjalisci szukali pracy u naszych sasiadow za 4x tyle? Lepiej ,zeby do tego nie doszlo.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (35)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages