środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Podziel się:

Podziel się:

Upalny tydzień ciąg dalszy

Za nami już kilka bardzo ciepłych oraz słonecznych dni z temperaturą oscylującą na poziomie 31-34 stopnie Celsjusza. Wszystko na to wskazuje, że taka i jeszcze wyższa temperatura może utrzymać się przez kilka dni.

Nad naszym województwem zalega i w dalszym ciągu zalegać będzie sucha, zwrotnikowa masa powietrza dając wysokie wartości temperatury. Najcieplej było na południowym-zachodzie Warmii i Mazur. W tamtych regionach najwyższa temperatura zanotowana w klatce meteorologicznej osiągała do 34,3*C m.in w Szczytnie, Mrągowie czy Ełku. Poza tym obszarem w innych regionach temperatura powietrza także przekraczała 30*C. W przeciągu następnych dni nie musimy obawiać się, że temperatura zacznie się obniżać. Koniec tygodnia zapowiada się bardzo upalnie z temperaturą oscylującą na poziomie 37-38*C. Taką upalną sytuację pogodową przynosi dość rozległy układ Omega, który sprowadza te gorące oraz suche, zwrotnikowe powietrze.

Dzień dzisiejszy piątek zapowiada się upalnie z temperaturą maksymalną dochodzącą do 33-36*C. Zachmurzenie będzie na ogół małe, a w innych regionach także bezchmurne. Sobota zapowiada się jeszcze cieplejsza – w najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci mogą wskazywać do 35-36*C. W ciągu dnia możliwe jest pojawienie się konwekcji, mogą rozwinąć się także burze. Niedziela najcieplejsza będzie na południu oraz wschodzie województwa z temperaturą oscylującą na poziomie 36-37*C, ale nie co chłodniej zrobi się w pozostałych regionach Warmii i Mazur od 28*C do 31*C. Najchłodniej będzie na krańcach północno-zachodnich województwa do 24*C. Właśnie w drugi dzień weekendu modele przewidują wystąpienie burz o charakterze gwałtownym.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Warmińsko-Mazurscy Łowcy Burz oraz opublikowany na portalu Olsztyńska24: Upały utrzymają się przez kilka dni
Oceń artykuł:

(0)