Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Podziel się:

Podziel się:

Już w przyszłym tygodniu temperatury do 15*C, ale nie na długo

Już od dłuższego czasu obserwujemy modele na okres nowego tygodnia i z dużym prawdopodobieństwem możemy powiedzieć, że zrobi się bardzo ciepło, a temperatury będą dochodziły do 15 stopni Celsjusza - po krótkim, ale dość solidnym ochłodzeniu w niedzielę, jak i w poniedziałek - od wtorku zacznie robić się coraz cieplej.

SYTUACJA SYNOPTYCZNA:
Zmiany pogodowe, które są obserwowane w nowym tygodniu będą działać w okół strefy podwyższonego ciśnienia, który rozciągać się będzie od M. Norweskiego, aż po Azory. W omawianej strefie na zachodzie Europy płynąć będzie chłodne, arktyczne powietrze. W ten sposób nad Włochami powstanie układ wilgotnego, niskiego ciśnienia. Tak dynamiczna aura synoptyczna doprowadzi do rozbudowy antycyklonu nad Skandynawią, jednocześnie blokując dalszą wędrówkę niżów w głąb Europy, a to wszystko sprzyjać będzie adwekcji cieplejszych mas powietrza z południa Europy, tym samym wędrując nad nasze województwo.

PROGNOZA:
Już we wtorek, wstępnie możemy powiedzieć, że będzie ciepły z temperaturami dochodzącymi do 10-11*C w całym woj. Warmińsko-Mazurskim. Środa zapowiada się jeszcze cieplej, ale to tyczy jedynie mieszkańców południowych województwa, gdyż na północy będzie o wiele chłodniej do 6*C, a na południu do 13-14*C. Jeżeli chodzi o noce, to nie będziemy mieli na co narzekać - będzie ciepło do 4-6*C.
Dość wysokim temperaturom będzie towarzyszyć słońce, ale gdzieś w połowie tygodnia czyli w środę będziemy mogli się spodziewać stopniowego zachmurzenia z przelotnymi opadami deszczu. Im bliżej weekendu tym temperatura będzie spadać.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzania naszego FanPage - https://www.facebook.com/pages/Warmińsko-Mazurscy-Łowcy-Burz-Warmian-Masurian-Storm-Hunters/1763730850517967

Pozdrawiamy gorąco - ekipa " Warmińsko-Mazurskich Łowców Burz "
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Warmińsko-Mazurscy Łowcy Burz oraz opublikowany na portalu Olsztyńska24: Prognoza pogody: Dużo słońca i temperatura nawet do 15°C
Oceń artykuł:

(0)