Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Podziel się:

Podziel się:

Wyż " LUISA " oraz znaczna poprawa pogody

Przez kilka dni z rzędu pogoda nad naszym województwem panowała w kratkę. Raz padał deszcz, a raz pojawiało się Słońce nie zapominajmy także o umiarkowanych porywach wiatru. Obecnie modele przewidują znaczną poprawę pogody, dzięki rozbudowanemu wyżu o imieniu ” LUISA „, którego centrum znajduje się nad Rosją.

Obecność tak dużego układu wysokiego ciśnienia jest rzadko spotykanym zjawiskiem w tak wczesnej porze roku jakim jest marzec. Częściej takie układy spotykane są w okresie zimowym, które sprowadzają arktyczną masę powietrza z północy, ale tym razem na szczęście tak nie będzie. Za pośrednictwem owego wyżu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. W godzinach porannych nad Warmią i Mazurami obserwowano zachmurzenie całkowite lub umiarkowane, ale w ciągu kilku następnych dni niebo będzie bezchmurne z przewagą dużej ilości słońca. Już jutro zaznaczać się będzie dość znaczna poprawa pogody. Ciśnienie w centrum niżu trochę osłabnie, ale nadal będzie bardzo wysokie, będzie osiągać ono do 1045 hPa.

Najnowsze obserwacje modeli numerycznych wykazały, że najpogodniejsza aura pogodowa będzie odnotowywana na całym obszarze naszego województwa. Temperatura także powędruje w górę i w najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci mogą pokazywać 10-11 stopni. Miejmy na uwadze, że poranki mogą być chłodne z związku napływu powietrza polarno-kontynentalnego. No niestety, w dalszym ciągu należy spodziewać się umiarkowanych porywów wiatru do 30-45 km/h. Jego najwyższa wartość może osiągać w godzinach wieczornych i nocnych. W kolejnym dniu tj. środa w dalszym ciągu pogoda będzie bezchmurna oraz słoneczna z temperaturami dochodzącymi do 5-8 stopni Celsjusza.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Warmińsko-Mazurscy Łowcy Burz oraz opublikowany na portalu Olsztyńska24: Wyż "LUISA" oraz znaczna poprawa pogody
Oceń artykuł:

(0)