Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Podziel się:

Podziel się:

Niezbędnik Łowcy Burz

Każdy, kto interesuje się chociaż troszkę meteorologią, a przede wszystkim burzami, powinien znać podstawę wiedzy meteo, aby móc bezpiecznie łowić zjawiska burzowe. Każdy łowca musi odróżnić typ burzy, musi wiedzieć co dana burza " przyniesie " i wiele innych rzeczy, które pomogą Wam lepiej zrozumieć to zjawisko.

Jak wiemy sezon burzowy rozpoczyna się od 1 kwietnia i trwa do 30 września. W każdym miesiącu średnio w naszym województwie występuje do 15 burz dziennie ( oprócz kwietnia ). Rocznie na naszym terenie schodzi kilka słabych trąb powietrznych i jedna silniejsza EF 1. My jako Warmińsko-Mazurscy Łowcy Burz, wiemy, że jeszcze większym zagrożeniem jest opad gradu.

Z roku na rok coraz to lepiej, możemy obserwować i łowić zjawiska burzowe. Wiemy już gdzie dokładnie burza wystąpi i w jakim kierunku się przemieszcza, a to wszystko dzięki radarom meteorologicznym, zdjęciom satelitarnym oraz detektorom wyładowań atmosferycznych. Niestety w naszym kraju nie ma specjalistycznego sprzętu, aby móc rozpatrywać i prognozować trąby powietrzne.

Raportowanie takich typów zjawisk jak grad, burze, trąby powietrze są bardzo przydatne i mogą uratować wiele istnień. Łowca burz różni się od pozostałych osób. Dlaczego ? Ponieważ zna symptomy burzy, rozpoznaje struktury burzowe, wie z jakich chmur będzie padał grad, a przede wszystkim wie jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach i niesie innym informację.

Zapraszamy pod ten adres ( http://wim-lowcyburz.manifo.com/niezbednik-lowcy-burz---o-czym-trzeba-wiedziec- ) NIEZBĘDNIK ŁOWCÓW BURZ dla każdego

Ekipa " Warmińsko-Mazurskich Łowców Burz " :D
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Warmińsko-Mazurscy Łowcy Burz oraz opublikowany na portalu Olsztyńska24: Niezbędnik Łowcy Burz
Oceń artykuł:

2.00

(1)