Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Podziel się:

Podziel się:

Ost-Rock Underground Fest 2016

Ost-Rock Underground Fest 2016. Ostródzkie święto muzyki alternatywnej rozszerzone od ubiegłego roku do dwu dni odbędzie się w dniach 25/26.11.2016 w sali kameralnej amfiteatru w Ostródzie.

Podczas dziewięciu dotychczasowych edycji wystąpiły zespoły z czołówki sceny undergroundowej/alternatywnej min. DEZERTER, ALIANS, APTEKA, THE CUFFS, SCHIZMA’90, UPSIDE DOWN, INRI, INKWIZYCJA, MOAFT, MOSKWA, FARBEN LEHRE, QULTURKA, LOREIN, CUBA DE ZOO, THE LOLLIPOPS oraz INCOMUNICADO oraz 23 zespoły konkursowe z których kilka tj. PAMPELUNA, MAYPOLE, BROKEN BETTY, MESSA, SOUNDS LIKE THE END OF THE WORLD miało okazję zagrać na Przystanku Woodstock czy wydać regularne wydawnictwo bądź zaistnieć na scenach klubowych Polski i zagranicy.

Tradycją Ost-Rock Underground Fest jest konkurs kapel. To ważny punkt wydarzenia którego i w tym roku nie może zabraknąć. Warto w tym miejscu wspomnieć co wyróżnia nasze wydarzenie od innych jemu podobnych w kraju. Konkursu zespołów nigdy nie traktowaliśmy jako koniecznego dodatku do występu „gwiazd” u nas zespoły nie grają w porze obiadowej, bez prób dźwięku i z absurdalnym czasem na zaprezentowanie swojej twórczości (15min.) jak jest to praktykowane przy okazji innych tego typu imprez.
My zaczynamy o godzinie 20.00 każdemu zespołów oddajemy do dyspozycji scenę na 45min. a co najistotniejsze wszystkie zakwalifikowane zespoły nagradzamy!

Goście tegorocznej jubileuszowej X edycji to KOLABORANCI czołowy przedstawiciel nurtu post-punk który w tym roku obchodzi 30-lecie działalności a 15 października wydał swoja nowa ósmą płytę "Wirus międzynarodowy". Drugi gość VARIETE żywa legenda sceny cold wave od 31-lat na scenie koncertują w kraju i zagranicą. W swym dorobku mają 8 albumów studyjnych w tym jeden wydany w Stanach Zjednoczonych. Trzecim gościem będzie suwalski DRAH oraz laureat I edycji zespół KABOOM! z Koszalina.

Program wydarzenia:
25.11 piatek | 19:00
przesłuchania zespołów konkursowych
KABOOM!
wstęp wolny

26.11 sobota | 19:00
DRAH
KOLABORANCI
VARIETE
wstęp 20zł (przedsprzedaż)30zł (w dniu wydarzenia)

wsparcie: Burmistrz Miasta Ostróda, Centrum Kultury, Lauks Rumian,
Pełnomocnik ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostródzie, Ostródzka Scena Coolturalna

www: www.ostrock.pl
FB: www.facebook.com/OstRockUF
event: www.facebook.com/events/1107722755972750
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: G@rt
Oceń artykuł:

(0)