Wtorek, 13 listopada 2018. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Podziel się:

Podziel się:

PIĘKNA TA NASZA OSTRÓDA, ALE...

Uczennice Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petőfi w Ostródzie: Małgorzata Hinczewska oraz Angelika Chuda, które walczą w tym roku o mandat poselski do Sejmu Dzieci i Młodzieży, zorganizowały akcję społeczną pod hasłem: „Przystanek Ostróda”.

W centrum miasta, na Placu 1000-lecia Państwa Polskiego uczennice wraz z mieszkańcami Ostródy zbierały informacje na temat możliwości uprawiania sportu, turystyki, stanu czystości nadbrzeża rzeki Drwęcy, czy warunków dostosowania infrastruktury dla potrzeb młodzieży, dzieci, ludzi starszych i niepełnosprawnych.
Trzy grupy badawcze przygotowały obszerny katalog uwag i wniosków. I chociaż nikt z uczestników spaceru nie wątpił w atrakcyjność naszego miasta, to jednak zauważono wiele słabych punktów. "Przy bliższym poznaniu zwracają uwagę przede wszystkim nieczystości: butelki, puszki, psie odchody, które źle świadczą o mieszkańcach i stanowczo psują obraz pływających po Drwęcy pięknie ubarwionych kaczek. Z punktu widzenia osób uprawiających bieganie, jazdę na rolkach, rowerze, a także matek z dziećmi, ludzi niepełnosprawnych, całość nadbrzeża woła o poprawę nawierzchni. Wystające studzienki, głazy, pokruszona asfaltowa nawierzchnia, liczne uskoki grożą wręcz wypadkiem. Brakuje również ławek, koszy na śmieci, czy choćby stojaka na rowery.” – zauważa jedna z uczestniczek akcji.
Organizatorki dodają: „Za część niedoskonałości odpowiadają na pewno władze, ale wiele problemów można rozwiązać siłą społecznej aktywności mieszkańców. Postaramy się przedstawić naszą dokumentacją fotograficzną oraz wnioski w Urzędzie Miasta, być może znajdą się środki na remonty, czy uzupełnienie drobnych sprzętów, ale już dzisiaj apelujemy i zachęcamy mieszkańców do wiosennych porządków w najbliższej okolicy. Nigdy przecież nie jest tak pięknie, żeby nie mogło być piękniej!”Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Dorota Michowska oraz opublikowany na portalu Ostróda: Piękna ta nasze Ostróda, ale...
Oceń artykuł:

(0)