Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Podziel się:

Podziel się:

Zwykły film - niezwykła bohaterka.

Sebastian Radzimiński z ZSZ im. S. Petőfi w Ostródzie nagrał film i wygrał konkurs pod hasłem „Gdyby Cię nie było…”, organizowany przez Reżysera Życia oraz Miłosza Łaskiego, doradcę w Funduszu Sprawiedliwości.

Bohaterką filmu jest Wioletta Gutfrańska, nauczycielka wychowania fizycznego, alpinistka, pasjonatka podróży, zdobywczyni sześciu z dziewięciu kontynentalnych szczytów Ziemi.
Pani Wioletta to nie tylko kobieta z pasją- mówi Sebastian – to wzór do naśladowania. Z pozoru, drobna, delikatna blondynka, ale po dłuższej rozmowie prawdziwa siłaczka. I to nie tylko w odniesieniu do zdobytych szczytów. Wielkość pani Gutfrańskiej zaczyna się i kończy na rodzinie. Jest żoną i matką dwójki dzieci, w tym niepełnosprawnej córki. Na co dzień zmaga się z prawdziwymi Himalajami życia.
Czas, który spędziłem z moją bohaterką - kontynuuje reżyser, to czas głębokiej refleksji nad sensem życia. Praca nad tym filmem uświadomiła mi bowiem, że często pochylamy się nad małymi lub większymi bzdurkami, a prawdziwe wyzwania naznaczone są bólem, cierpieniem, samotnością, czy bezradnością.
Film w reżyserii Sebastiana – wbrew pozorom – nie jest jednak smutny i melancholijny. Z każdej sceny bije pozytywna energia i optymizm, gdyż taka jest jego bohaterka. Radosna, otwarta, sympatyczna i… rozmarzona. W jej rodzinnym albumie zdecydowanie brakuje – póki co - zdjęć z najwyższego szczytu na Ziemi - Mount Everest. Ktoś jednak kiedyś stwierdził, że każde marzenie dane jest wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia. I takiego właśnie spełnienia wypada życzyć pani Wioletcie!
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Dorota Michowska
Oceń artykuł:

(0)