Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Podziel się:

Podziel się:

Konkurs Patriotyczny w ostródzkim Ekonomiku.

Już po raz drugi młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petőfi w Ostródzie wzięła udział w Szkolnym Konkursie Patriotycznym. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie wiersza lub piosenki nawiązującej swoją treścią do tematyki patriotyzmu.

W słowie wstępnym współorganizatorka konkursu – p. Dorota Michowska podkreśliła fakt, że 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości można obchodzić na różne sposoby. Organizowane są marsze, koncerty, pikiety, akademie, a w Ekonomiku pięknem polskiego języka cała społeczność szkolna wyraża podziw dla tych wszystkich, którym zawdzięczamy wolność i niepodległość.
Do rywalizacji, indywidualnie i zespołowo, stanęło 78 osób. Repertuar obejmował piosenki żołnierskie oraz wiersze m.in. Wisławy Szymborskiej, Czesława Janczarskiego, Władysława Bełzy, Antoniego Słonimskiego, Wandy Chotomskiej, Tadeusza Kubiaka, czy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.
Jury w składzie: p. Agnieszka Stanowicka, p. Alina Sposób oraz p. Kinga Tańska przyznało nagrody i wyróżnienia ufundowane przez Radę Rodziców. I miejsce zdobyła Anna Okołowska /kl. I TOŻ/, II miejsce Joanna Opioła /kl. I TOŻ/, III miejsce Jakub Wiśniewski /kl. I TIA/.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Dorota Michowska oraz opublikowany na portalu Ostróda: Konkurs Patriotyczny w ostródzkim Ekonomiku
Oceń artykuł:

(0)