Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Profil użytkownika Dorota Michowska

Uczniowie Ekonomika uczcili rocznicę 4 czerwca – Dzień Wolności i Praw Obywatelskich.

Możliwość spotykania się na świeżym powietrzu pozwoliła uczniom ZSZ im. S. Petőfi w Ostródzie na uczestnictwo w specjalnej lekcji o wolności. Okazją do wspólnego spotkania była kolejna rocznica 4 czerwca – częściowo wolnych wyborów do Sejmu i Senatu w 1989 roku oraz - uchwalony w 2013 r. - Dzień Wolności i Praw Obywatelskich.

Kulinarno - historyczne spotkanie w Ekonomiku.

Dnia 5 listopada 2019r. w ostródzkim Ekonomiku odbyło się spotkanie uczniów klas o profilu gastronomicznym, hotelarskim i turystycznym z Maciejem Nowickim - szefem kuchni w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, który przez ostatnie lata z zapałem bada polską kulinarną tożsamość, studiuje stare książki kucharskie, rekonstruuje zapomniany smak staropolskich potraw.

Zwykły film - niezwykła bohaterka.

Sebastian Radzimiński z ZSZ im. S. Petőfi w Ostródzie nagrał film i wygrał konkurs pod hasłem „Gdyby Cię nie było…”, organizowany przez Reżysera Życia oraz Miłosza Łaskiego, doradcę w Funduszu Sprawiedliwości.

Bohaterką filmu jest Wioletta Gutfrańska, nauczycielka wychowania fizycznego,...

Solidarni z klimatem.

W niedzielę, 29 września 2019r. przedstawiciele Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petőfi w Ostródzie: Dorota Michowska – nauczycielka, opiekunka Klubu Młodego Obywatela oraz Sebastian Radzimiński – uczeń klasy II THO, wzięli udział w konferencji pod hasłem „Solidarność XXI wieku: solidarność klimatyczna”. W Europejskim Centrum Solidarności reprezentowali działania podejmowane przez Młodzieżowy Strajk Klimatyczny.

Młodzi ostródzianie zasiedli w poselskich ławach.

Dnia 1 czerwca 2019 roku na ulicy Wiejskiej w Warszawie obradował Sejm Dzieci i Młodzieży. Nasze województwo reprezentowała m. in. para uczniów z Ekonomika – Julia Sobotka oraz Sebastian Radzimiński, którzy przez dwa miesiące walczyli o mandaty.

Maszerują po mandat...

Julia Sobotka i Sebastian Radzimiński to uczniowie ZSZ im. Sandora Petőfi w Ostródzie. W tym roku stanęli w konkursowych szrankach o mandat do Sejmu Dzieci i Młodzieży 2019. Chcą reprezentować województwo warmińsko- mazurskie w obradach, które odbędą się 1 czerwca na Wiejskiej w Warszawie.

Ostróda - miasto przeszłości i przyszłości.

W Zespole Szkół Zawodowych im. S. Petőfi w Ostródzie odbyła się międzypokoleniowa debata pod hasłem: „Ostróda – miasto przeszłości i przyszłości”, która podsumowała szkolne obchody 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Młodzieżowy Kongres Klimatyczny.

24 października 2018 roku w trakcie Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM w Poznaniu odbył się Młodzieżowy Szczyt Klimatyczny, na którym województwo warmińsko- mazurskie reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petőfi w Ostródzie. Wcześniej jednak wzięli udział w ogólnopolskim konkursie, którego celem było sformułowanie „Młodzieżowego Przesłania Klimatycznego dla przyszłości”. O randze Kongresu świadczy fakt, że do organizatorów i uczestników podziękowanie za inicjatywę i błogosławieństwo przesłał Jego Świątobliwość papież Franciszek, jak również wizyta Ministra Środowiska - Henryka Kowalczyka.

Kobiety mają głos!

Wiktoria i Maciek z ostródzkiego Ekonomika walczą o mandaty do Sejmu Dzieci i Młodzieży. Realizują temat dotyczący posłów Sejmu Niepodległej, kadencji 1919- 1922. Do analizy wybrali postać Marii Moczydłowskiej, która jako pierwsza kobieta w Polsce zabrała głos na sejmowej mównicy.

Konkurs Patriotyczny w ostródzkim Ekonomiku.

Już po raz drugi młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petőfi w Ostródzie wzięła udział w Szkolnym Konkursie Patriotycznym. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie wiersza lub piosenki nawiązującej swoją treścią do tematyki patriotyzmu.

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 3 Następna » Ostatnia »