Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Profil użytkownika Dorota Michowska

Kobiety mają głos!

Wiktoria i Maciek z ostródzkiego Ekonomika walczą o mandaty do Sejmu Dzieci i Młodzieży. Realizują temat dotyczący posłów Sejmu Niepodległej, kadencji 1919- 1922. Do analizy wybrali postać Marii Moczydłowskiej, która jako pierwsza kobieta w Polsce zabrała głos na sejmowej mównicy.

Konkurs Patriotyczny w ostródzkim Ekonomiku.

Już po raz drugi młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petőfi w Ostródzie wzięła udział w Szkolnym Konkursie Patriotycznym. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie wiersza lub piosenki nawiązującej swoją treścią do tematyki patriotyzmu.

Ostródzkie posłanki na Sejm Dzieci i Młodzieży.

Sejm Dzieci i Młodzieży to projekt edukacyjny, który ma kształtować postawy obywatelskie, szerzyć wśród młodzieży wiedzę o zasadach funkcjonowania polskiego Sejmu i demokracji parlamentarnej. W tym roku odbyła się jego XXIII sesja pod hasłem przestrzeni publicznej jako miejsca wolnego od symboli propagujących systemy totalitarne.

Uczennice Ekonomika z wizytą w Urzędzie Miasta.

Uczennice ZSZ im. S. Petőfi w Ostródzie: Anna Hinczewska oraz Katarzyna Sarna biorą udział w ogólnopolskim konkursie o mandat do Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tegoroczny temat przewodni projektu, koordynowanego przez Instytut Pamięci Narodowej, dotyczy procesów dekomunizacyjnych. W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, jak przebiegają one w Ostródzie, dziewczyny udały się do Burmistrza Miasta p. Czesława Najmowicza.

Questing uczniów Ekonomika w Gietrzwałdzie.

Grupa uczniów z ZSZ im. S. Petőfi w Ostródzie wybrała się wraz z opiekunami p. D. Michowską i p. K. Tańską do Gietrzwałdu, aby uczestniczyć w grze terenowej pt. „Kopernik tu był… A Ty?”, której autorem jest p. Wojciech Gudaczewski.

Ocalić od zapomnienia...

„Ocalić od zapomnienia” - pod takim hasłem uczennice ZSZ im. S. Petőfi w Ostródzie realizowały zadanie konkursowe, w którym zwycięskie drużyny odbierają mandaty do Sejmu Dzieci i Młodzieży.

W tym roku odbędzie się XXII sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Patronuje jej Ministerstwo Edukacji...

Nominacje poselskie dla uczennic z ostródzkiego Ekonomika.

Uczennice Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petőfi w Ostródzie – Angelika Chuda oraz Małgorzata Hinczewska odebrały dnia 29 maja 2015 roku z rąk wojewody warmińsko-mazurskiego Mariana Podziewskiego mandaty do Sejmu Dzieci i Młodzieży. Następnie wraz z grupą 16 posłów i posłanek reprezentowały nasz region na obradach, które odbyły się 1 czerwca w gmachu Sejmu RP.

PIĘKNA TA NASZA OSTRÓDA, ALE...

Uczennice Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petőfi w Ostródzie: Małgorzata Hinczewska oraz Angelika Chuda, które walczą w tym roku o mandat poselski do Sejmu Dzieci i Młodzieży, zorganizowały akcję społeczną pod hasłem: „Przystanek Ostróda”.

Masz głos - masz wybór

Klub Młodego Obywatela działający w ZSZ im. S. Petőfi w Ostródzie po raz kolejny włączył się do ogólnopolskiej akcji „Młodzi głosują”, koordynowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej z Warszawy.

Tym razem młodzież zajęła się kolportowaniem ulotek i plakatów zachęcających...

Solidarna Szkoła jest w Ostródzie.

Prezentacja projektów – efektów rocznej pracy, warsztaty ze świadkami historii, artystami, naukowcami i działaczami społecznymi, inspirujące do dalszej pracy i nowych przedsięwzięć, gra terenowa na obszarze postoczniowym, projekcja filmu „1989”, zwiedzanie Europejskiego Centrum Solidarności – z takich elementów składało się podsumowanie pierwszej edycji Solidarnej Szkoły, wspólnego projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej i Europejskiego Centrum Solidarności.

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 3 Następna » Ostatnia »