środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Podziel się:

Podziel się:

Rosja: To my wygraliśmy pod Grunwaldem

Przedstawiciele wielkiego narodu rosyjskiego wymyślili wszystko co dało się wymyślić, To już wiemy. Przełknęliśmy też i to, że Kopernik nie tylko nie był kobietą, ale nazywał się na naprawdę Miszka Kopernikow. Teraz musimy nauczyć się żyć z nowym zwycięzcą spod Grunwaldu. Bo Krzyżaków pobili tam Rosjanie.

- Rosyjskie wojska i ich sojusznicy: Litwini, Polacy i Czesi odniosły zwycięstwo nad niemieckimi rycerzami w grunwaldzkiej bitwie - czytamy nie na jakiejś tam sobie stronce, ale na oficjalnym serwisie Rosyjskiego Towarzystwo Wojskowo-Historyczne.

Chodzi o 3 pułki smoleńskie, które brały udział w bitwie ( w sumie po stronie polskiej walczyło 50 pułków). Problem w tym, że te smoleńskie pułki nie miały nic wspólnego z Rosją. Walczyli w nich Rusini, podobnie zresztą jak w części pułków litewskich. Rusinami w tamtym czasie nazywano dzisiejszych Białorusinów i Ukraińców. Moskwa była wtedy stolicą Wielkiego księstwa Moskiewskiego, a mieszkańcy księstwa zwali się Moskwiczanami.
W każdym razie czekamy teraz na kolejne rewelacje z Kremla. Pewnie niedługo dowiemy się, że pod Grunwaldem Armia Czerwona pobiła faszystowskie Niemcy.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Prawicowy Pan oraz opublikowany na portalu Ostrołęka: Rosja: To my wygraliśmy pod Grunwaldem
Oceń artykuł:

(0)