Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Podziel się:

Podziel się:

Nie zadzieraj z diabłem… w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. Jana Bażyńskiego

8 stycznia 2015 roku uczniowie „Bażyniaka” gościli ostródzkich gimnazjalistów. Przybyli do nas uczniowie klas III Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum Nr 2 i Gimnazjum Salezjańskiego.

Nie zadzieraj z diabłem… w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. Jana Bażyńskiego
w Ostródzie

8 stycznia 2015 roku uczniowie „Bażyniaka” gościli ostródzkich gimnazjalistów. Przybyli do nas uczniowie klas III Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum Nr 2 i Gimnazjum Salezjańskiego. Licealiści pokazali swoim kolegom i koleżankom z gimnazjum, jak spędzają wolny czas w liceum , jak bawiąc, uczą się jednocześnie.
Uczniowie Bażyniaka „ bawią się w teatr”, próbują swoich sił aktorskich i pod czujnym okiem pani profesor Iwony Podgórskiej wystawili przedstawienie inspirowane sztuką Jana Drdy pt. "Igraszki z diabłem". Opowiada ono o dzielnym weteranie wojennym, Marcinie Kabacie, nieustraszonym wojaku, który postanawia uratować z piekła dusze dwóch młodych dziewcząt, mamionych obietnicą idealnego męża . .
Sztuka miała swoją premierę 11.12.2014r. na uroczystej wigilii i spotkała się z powszechnym uznaniem. Komentowane były nie tylko umiejętności aktorskie, ale również scenografia.
W tym miejscu należy wspomnieć o tych, bez których przedstawienie nie miałoby miejsca, a mianowicie o grupie teatralnej.
W rolę Marcina Kabata brawurowo wcielił się Piotr Stachyra. Nikt tak stylowo jak on nie potrafi ratować dam z opresji. Owymi damami były natomiast Gabriela Krysiak (Jej Wysokość Królewna Disperanda) i Monika Mutrynowska (Kasia, służąca Jej Wysokości i osóbka, która porozstawiała wszystkich piekielników po kątach). Scholastyka, żyjącego trzydzieści lat o wodzie i pasikonikach zagrał Kamil Pawłowski . Idealnym Lucjuszem okazała się natomiast Viktoria Falencik. Grono piekielne to Adrian Mazurek (Belial, zatwardziały konserwatysta), Jakub Wiśniewski (Belzebub, Władca Piekieł, bijcie pokłony przed majestatem) , Jakub Szymkowicz (Solfernus, założyciel Piekielnej Akademii), Tymoteusz Kotuszewski, Jakub Jeżewski i Aleksandra Zdanowicz (Omnimor, Karborund i Alpuch, którzy w przerwie między drzemkami lubią zagrać w mariasza). Aniołami pilnującymi sprawiedliwości zostali Dominik Nowakowski i Aleksandra Klimaszewska. .
Wspaniałe dekoracje przygotował cały zespół, a muzykę skomponowała Klaudia Buchalska.
Ten występ był naprawdę wspaniałym doświadczeniem, dziękujemy za możliwość wystawienia sztuki – może zachęcimy Was do nauki w naszym liceum. Wam drodzy gimnazjaliści życzymy podobnych doznań pamiętajcie, nigdy nie podpisujcie niczego własną krwią.


Ola Zdanowicz
Dominika Tomczak
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: LO I Ostróda oraz opublikowany na portalu Ostróda: Nie zadzieraj z diabłem…
Oceń artykuł:

(0)