Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Podziel się:

Podziel się:

VII Festiwal Nauki – Dzień Otwarty dla Uczelni

Już po raz siódmy, 8 stycznia 2020r. uczestniczyliśmy w Festiwalu Nauki – Dniu Otwartym dla Uczelni. Młodzież Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie w trakcie tegorocznej edycji spotkała się z pracownikami naukowymi i studentami:

VII Festiwal Nauki – Dzień Otwarty dla Uczelni
Już po raz siódmy, 8 stycznia 2020r. uczestniczyliśmy w Festiwalu Nauki – Dniu Otwartym dla Uczelni. Młodzież Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego
w Ostródzie w trakcie tegorocznej edycji spotkała się z pracownikami naukowymi
i studentami:
• Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie,
• Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku,
• Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu,
• Państwowej Wyższej Szkoły zawodowej w Elblągu,
• Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Zaproszeni goście prowadzili z młodzieżą wykłady i zajęcia warsztatowe o różnorodnej tematyce. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczną wszystkich uczelni oraz zasadami rekrutacji na poszczególne wydziały i kierunki, porozmawiać z wykładowcami
i studentami. Warto wspomnieć, że po raz pierwszy zajęcia warsztatowe z chemii prowadzili pracownicy naukowi Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Jak poinformowała nas pani dr hab. Danuta Zielińska władze uczelni podjęły decyzję o otwarciu nowego kierunku - chemii, od nowego roku akademickiego. Gratulujemy i cieszymy się, gdyż jest to dobra wiadomość dla naszych uczniów, którzy zamierzają studiować ten kierunek.
Mamy nadzieje, że takie spotkania „na żywo” z uczelniami pomogą naszym licealistom
w znalezieniu własnej ścieżki, ułatwi zaplanowanie dalszej drogi kształcenia i zmotywuje do jeszcze bardziej wytężonej pracy.
Organizatorzy: Jolanta Demczuk i Wioletta Ewartowska

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: LO I Ostróda
Oceń artykuł:

(0)