Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Podziel się:

Podziel się:

Akcja Czytaj PL 2018 --„UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ”

Akcja Czytaj PL 2018 --„UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ” w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie

Akcja Czytaj PL 2018 --„UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ”
w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. Jana Bażyńskiego
w Ostródzie
2.11.2018 r. w całej Polsce wystartowała kolejna edycja Czytaj PL– jednej z największych na świecie akcji mających na celu promocję czytelnictwa. Przez miesiąc na terenie przeszło 500 miast i mniejszych miejscowości, wisieć będzie kilka tysięcy plakatów-darmowych wypożyczalni książek elektronicznych.
W tym roku w akcji znalazło się 12 bestsellerowych książek- sześć polskich i sześć zagranicznych. Do wyboru jest sześć powieści, cztery książki non-fiction, zbiór opowiadań oraz biografia. Dziesięć z nich dostępnych będzie zarówno w formie e-booka, jak
i audiobooka.
„Bażyniak” już tradycyjnie bierze udział w projekcie„Upoluj swoją książkę”, który polega na bezpłatnym wypożyczaniu przez cały listopad bestsellerowych e-booków i audiobooków.
Na czytelników czekają m.in. dzieła Olgi Tokarczuk, Anny Ficner- Ogonowskiej, Johna Flanagana ,Wojciecha Chmielarza, czy Remigiusza Mroza.
Aby wziąć udział w akcji, należy za pomocą smartfona pobrać aplikację mobilną Woblink ze sklepu App Store lub Google Play
i przejść do zakładki Czytaj PL. Wystarczy potem zeskanować kod QR umieszczony na plakacie. Trzy plakaty z kodem QR znajdziecie w naszej szkole na tablicy w czytelni biblioteki, przed biblioteką i na parterze w holu szkoły. Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki.
Gorąco zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej akcji, która potrwa do 30.11.2018 r. Jeżeli weźmiecie w niej udział, pochwalcie się tym w mediach społecznościowych. Oznaczajcie swoje posty hasztagiem #czytajpl albo #czytajpl2018.
Zachęcajcie znajomych do czytania i słuchania darmowych
e-booków i audiobooków!
Iwona Olszewska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: LO I Ostróda
Oceń artykuł:

(0)