Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

Działania promocyjne i Dzień Otwarty w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie

Dobiega końca czas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Zorganizowaliśmy wiele działań aby ułatwić gimnazjalistom podjęcie decyzji.

Działania promocyjne i Dzień Otwarty
w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie

Dobiega końca czas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Zorganizowaliśmy wiele działań aby ułatwić gimnazjalistom podjęcie decyzji. Były nasze wizyty i spotkania
z uczniami oraz ich rodzicami w gimnazjach całego Powiatu Ostródzkiego, uczestniczyliśmy w różnych Targach Edukacyjnych, przesłaliśmy wiele materiałów promocyjnych do gimnazjów poza nasz powiat, w niektórych byliśmy osobiście. Zwieńczeniem wszystkich działań promujących szkołę, które intensywnie rozpoczęły się od stycznia było zorganizowanie Dnia Otwartego. Młodzież gimnazjalna mogła uczestniczyć w zajęciach zaplanowanych specjalnie dla nich.
Przybyli goście obejrzeli spektakl pt. „Ożenek”, przygotowany przez uczniów liceum Teatr „Bażyniak” , następnie zwiedzali szkołę. Po spacerze gimnazjaliści zostali zaproszeni na spotkania warsztatowe, między innymi: „Doświadczenia z chemią”, „Między magią
a fizyką”, czy pokazy pierwszej pomocy. Wszystkie przygotowane i prowadzone przez nauczycieli i uczniów liceum. Chętni brali czynny udział w zajęciach zdobywając nowe doświadczenia. Wszystkim oczywiście bardzo się podobało.
Poza tym młodzież uczestniczyła w spotkaniu z doradcą zawodowym. Tam uzyskała informacje dotyczące rekrutacji oraz interesujących działań i wydarzeń szkolnych.
Mamy nadzieję, że program dla gimnazjalistów był atrakcyjny jednocześnie przybliżył im liceum zachęcając do dalszej nauki w „Bażyniaku”.

Dziękujemy wszystkim za przybycie.
doradca zawodowy: Jolanta Demczuk


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: LO I Ostróda
Oceń artykuł:

(0)