Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Podziel się:

Podziel się:

KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ “SURSUM CORDA” 2018

W dniu 15 marca br. w Centrum Użyteczności Publicznej odbyła się XIII edycja Konkursu Piosenki Religijnej „Sursum Corda”.

KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ “SURSUM CORDA” 2018
W dniu 15 marca br. w Centrum Użyteczności Publicznej odbyła się XIII edycja Konkursu Piosenki Religijnej „Sursum Corda”.
Organizatorkami były nauczycielki Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi- Małgorzata Księżopolska, Krystyna Dziąba oraz siostra Jolanta Maria Kopiczko.
Do zmagań wokalnych zgłosiło się 13 zespołów z województwa warmińsko- mazurskiego i zaprezentowało swoje zdolności. Występy wokalne i instrumentalne zebrały ogrom oklasków od zebranej bardzo licznie widowni.
Drużyny oceniane były przez sześcioosobowe Jury w składzie:
1. Magdalena Waruszewska – śpiewaczka w iławskim chórze „Kamerata”,
2. Alicja Kucharzewska- Samko – nauczyciel muzyki i zajęć artystycznych w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Gietrzwałdzie,
3. Agnieszka Opalach – wokalistka i laureatka wielu osiągnięć w dziedzinie muzyki,
4. Irena Sitarz – dyrygent Chóru Trzeciego Wieku w Ostródzie,
5. Ks. Eryk Sienkiewicz – Diakon Seminarium Duchownego „Hosianum” w Olsztynie,
6. Dariusz Łyszcz – ekspert muzyczny i organista w Parafii NP. NMP w Ostródzie.

Nagrody zwycięzcom wręczył Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski oraz Irena Rubczewska z Kuratorium Oświaty w Olsztynie.
Klasyfikację nagrodzonych przedstawiła się następująco:
Szkoły podstawowe i gimnazja:
SOLIŚCI:
1 miejsce: Kajetan Wojda – SP nr 3 im. Jana Pawła II w Ostródzie
2 miejsce: Michał Domian – gimnazjum – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Ostródzie
3 miejsce: Magdalena Godzwon – Zespól Szkół Salezjańskich w Ostródzie im. Św. Dominika Savio – gimnazjum
ZESPOŁY:
1 miejsce: Zespół ALTERCREO – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Ostródzie
2 miejsce: Gimnazjum Katolickie nr 22 im. Św. Rodziny w Olsztynie
3 miejsce: Zespół przy Szkole Podstawowej nr 1 w Ostródzie
Szkoły ponadgimnazjalne:
SOLIŚCI:
1 miejsce: Anna Góra – Liceum Ogólnokształcące w Ostródzie
2 miejsce: Dominika Wilków – ZSZ im. S. Staszica w Ostródzie
3 miejsce: Aleksandra Farasiewicz – LO im. Dominika Savio
ZESPOŁY:
1 miejsce: Zespół Szkół Rolniczych w Ostródzie
2 miejsce: ZSZ im. Sandora Petöfii w Ostódzie,
3 miejsce: LO nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Olsztynie

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: LO I Ostróda
Oceń artykuł:

(0)