środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Podziel się:

Podziel się:

Mamy to!

Jakub Krućko z Liceum Ogólnokształcącego nr I w Ostródzie laureatem ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach!

Mamy to!
Jakub Krućko z Liceum Ogólnokształcącego nr I w Ostródzie laureatem ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach!
Od 16 do 17 marca w Auditorium Minus Uniwersytetu Warszawskiego odbył się finał Olimpiady Wiedzy o Mediach – interdyscyplinarny konkurs obejmujący wiedzę z zakresu języka polskiego, wiedzy o kulturze i społeczeństwie oraz historii. Jakub znalazł się w ścisłej finałowej 12. i tym samym uzyskał indeks na wydział dziennikarstwa wybranej polskiej uczelni, a także możliwość odbycia stażu w jednej z redakcji grupy Bauer Media. Otrzymał także cenne nagrody rzeczowe.
Jakub jest uczniem klasy pierwszej i sukces jest tym bardziej znaczący.
Ogólnopolski finał był również możliwością spotkania z dziennikarzem TVN24 Bogdanem Rymanowskim, który w sposób niezmiernie zajmujący i barwny opowiadał o pracy dziennikarza. Młodzi olimpijczycy wzięli także udział w pokazie astronomicznym w Centrum Kopernik i w wykładzie prof. Radosława Pawelca na temat hybryd językowych.
Jest to również okazja do kontaktów osobistych uczniów i wymiany doświadczeń.
Opiekunem merytorycznym Kuby jest pani Jolanta Vetter, nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze LO, a także lider medialny Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie.
Jolanta VetterArtykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: LO I Ostróda oraz opublikowany na portalu Ostróda: Mamy to!
Oceń artykuł:

(0)