środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Podziel się:

Podziel się:

Zakuwanie na humanie

Uczniowie Bażyniaka na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie


Zakuwanie na humanie
Uczniowie z klasy trzeciej humanistycznej z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie pod opieką Pani Iwony Podgórskiej wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu zorganizowanym przez pracowników Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, pt. „Zakuwanie na humanie”. Nauczyciele akademiccy specjalnie dla uczniów klas maturalnych przygotowali warsztaty z analizy dzieł literackich, wykłady z historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie z Bażyniaka uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez prof. Zbigniewa Chojnowskiego na temat : problematyki powojennej nowelistyki na przykładzie „Pierwszego kroku w chmurach” oraz rozważań na temat tradycji w poezji Tadeusza Różewicza z dr M. Biolik. Uczniowie mieli również możliwość poszerzyć swoje kompetencje językowe, uczestnicząc w warsztatach na temat frazeologii prowadzonych przez dr I. Kosek oraz składni zdania złożonego przez dr M. Czerepowicka.
Egzamin maturalny tuż, tuż. Uczniowie zdają sobie sprawę z rangi tego życiowego sprawdzianu i chętnie uczestniczą we wszelkich formach wspierających ich przygotowania do szczęśliwego finału.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: LO I Ostróda oraz opublikowany na portalu Ostróda: Uczniowie Bażyniaka "Zakuwali na humanie"
Oceń artykuł:

(0)