środa, 24 października 2018. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Podziel się:

Podziel się:

Wycieczka klasy 2 C1 do Gdyni

Dnia 9.11.2017 r. klasa 2 C1 z Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego, pod opieką wychowawczyni Joanny Jaskółowskiej i Iwony Olszewskiej, wybrała się na wycieczkę do Gdyni.

Wycieczka klasy 2 C1 do Gdyni
Dnia 9.11.2017 r. klasa 2 C1 z Liceum Ogólnokształcącego Nr I
im. Jana Bażyńskiego, pod opieką wychowawczyni Joanny Jaskółowskiej
i Iwony Olszewskiej, wybrała się na wycieczkę do Gdyni.
Uczniowie klasy 2 C1 uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w oliwskim ZOO na temat gadów . Mogli nie tylko zobaczyć jak wygląda mózg, czy serce eskulapa; dowiedzieć się, że węże linieją i co to znaczy, że są zmiennocieplne, ale także pogłaskać, a nawet potrzymać na rękach węża - pytona tygrysiego. Przerażające krokodyle, leniwe hipopotamy, szalone surykatki, dostojne żyrafy, zabawne gibony i szympansy, a także lwy, żbiki, tygrysy, pantery, pingwiny, krokodyle i wiele innych mieszkańców ogrodu zoologicznego można było zobaczyć w ten niezbyt ciepły, ale na szczęście nie deszczowy dzień.
Wieczorem natomiast klasa obejrzała musical okrzyknięty „kulturalnym wydarzeniem roku 2016” – „Notre Dame de Paris” z muzyką Riccardo Cocciante. W przestrzeni gdyńskiego Teatru Muzycznego uczniowie podziwiali Garbusa Quasimodo, przepiękną Esmeraldę, bezdusznego Frollo i rycerskiego Phoebusa. Zachwyt w widzach wzbudzała przepiękna, ruchoma scenografia oddająca atmosferę XV-wiecznego Paryża. Na uwagę i podziw zasługiwała perfekcyjna choreografia w wykonaniu siedemnastu tancerzy i pięciu akrobatów, w połączeniu z mistrzowsko zaśpiewanymi utworami.
Młodzież wróciła z wycieczki bardzo zmęczona, ale zadowolona. Wspomnienia z wyjazdu zachowają na długo w pamięci.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: LO I Ostróda
Oceń artykuł:

(0)