Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Podziel się:

Podziel się:

XIII Powiatowy Konkurs Savoir – Vivre`u

7 czerwca 2017 r. w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie odbył się XIII Powiatowy Konkurs Savoir – Viver`u.

XIII Powiatowy Konkurs Savoir – Vivre`u

7 czerwca 2017 r. w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie odbył się XIII Powiatowy Konkurs Savoir – Viver`u. Konkurs ten miał miejsce w naszej szkole, ponieważ w ubiegłym roku trzy uczennice: Dominika Granica, Nikola Kruk oraz Weronika Mieleszczuk zdobyły pierwsze miejsce, a zgodnie z tradycją ,szkoła, która zwycięży organizuje kolejną edycję. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział siedem szkół: Zespół Szkół Licealnych w Morągu, Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie, Zespół Szkól Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostródzie, Zespół Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobrocinie, Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. św. Dominika Savio w Ostródzie oraz Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie. Uczniowie musieli przejść osiem rund, które zdecydowały o zwycięstwie. Pierwszym zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań. W kolejnych konkurencjach zawodnicy musieli zgadnąć, jakie sztućce pasują do danych dań, rozpoznać filiżanki do odpowiedniej kawy, wymienić tematy, których nie powinno się poruszać na przyjęciu, odszukać błędy popełnione przez studenta w wiadomości e-mail do promotora. Nie zabrakło scenek, w których wzięli udział uczniowie z klas: II A, II B i II D. Przedstawili oni niepoprawny ubiór do pełnionej funkcji i okoliczności, przemówienie ucznia na zakończenie szkoły oraz rozmowę przyszłych nowożeńców. Zadaniem uczestników było wskazanie błędów w ubiorze, przemówieniu i rozmowie młodej pary. Zadania oceniało jury w składzie: pani Wanda Zdanowicz – wicedyrektor LO Nr I w Ostródzie, pani Marta Zwalińska – Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ostródzie oraz pani Anna Żebrowska - nauczyciel bibliotekarz LO Nr I w Ostródzie , a zarazem organizator konkursu. Po podliczeniu wszystkich punktów można było ogłosić zwycięzców, a zostali nimi uczniowie Zespołu Szkół Licealnych w Morągu: Julia Gościniak, Monika Lenkiewicz, Bartoosz Bednarczyk. Drugie miejsce zajęły uczennice z naszej szkoły: Sandra Kempa, Maja Kołecka, Adrianna Włodarska. Trzecie miejsce przypadło reprezentacji Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostródzie, w składzie: Karolina Ługiewicz, Monika Lewalska, Roksana Fromm. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Sponsorem nagród w XIII Powiatowym Konkursie Savoir – Vivre`u było Starostwo Powiatowe w Ostródzie. Spotkanie umilił słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców LO Nr I im. J. Bażyńskiego w Ostródzie. Serdecznie dziękujemy!
Wszystkim zaangażowanym osobom składamy podziękowania za trud pracy oraz miłą i przyjemną współpracę. A my spotykamy się już za rok na XIV Powiatowym Konkursie Savoir -Vivre`u, tym razem w Zespole Szkół Licealnych w Morągu.
Tekst: Dominika Granica kl. II B
Zdjęcia: Oliwia Chorążewicz kl. II C1
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: LO I Ostróda oraz opublikowany na portalu Ostróda: XIII Powiatowy Konkurs Savoir – Vivre`u
Oceń artykuł:

(0)