Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Podziel się:

Podziel się:

Mamy zwycięzców w Konkursie Matematycznym – uczniowie wywalczyli indeks UW-M Olsztyn

5 czerwca 2017r. na Wydziale Matematyki i Informatyki UWM w Olsztynie odbyła się gala laureatów XV Warmińsko – Mazurskich Zawodów Matematycznych.

Mamy zwycięzców w Konkursie Matematycznym – uczniowie wywalczyli indeks UW-M Olsztyn

5 czerwca 2017r. na Wydziale Matematyki i Informatyki UWM w Olsztynie odbyła się gala laureatów XV Warmińsko – Mazurskich Zawodów Matematycznych. Eliminacje trwały od listopada 2016 r. do kwietnia 2017 r., a polegały na rozwiązaniu pięciu serii zadań, finał odbył się na uczelni. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie: Patryk Wojciekian, który uzyskał tytuł laureata, a Korneliusz Łożyński tytuł finalisty. Oba tytuły uprawniają do przyjęcia na Wydział Matematyki i Informatyki z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego.
Natomiast 9 czerwca 2017r. odbył się Pierwszy Matematyczny Turniej Szkół
w Iławie zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im Stefana Żeromskiego . Merytoryczną część konkursu przygotował Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. W konkursie wzięły udział 3-osobowe drużyny. Konkurs podzielony był na 2 części:
cz. I – indywidualna, odbywała się przy stanowiskach komputerowych,
cz. II – drużynowa, polegała na rozwiązaniu zadań otwartych. W turnieju wzięły udział szkoły ponadgimnazjalne z województwa warmińsko-mazurskiego . Uczniowie „Bażyniaka” : Korneliusz Łożyński, Krystian Sztenderski i Krzysztof Mieczławski zajęli drugie miejsce.
Anna Dmitruk (LO Nr I w Ostródzie)
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: LO I Ostróda oraz opublikowany na portalu Ostróda: Mamy zwycięzców w Konkursie Matematycznym – uczniowie wywalczyli indeks UWM Olsztyn
Oceń artykuł:

(0)