Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Podziel się:

Podziel się:

SUKCES SZACHISTÓW

W dniach 21-24 maja2017 roku w Pokszywnej woj. opolskie odbył się Finał Ogólnopolskiej Licealiady w Szachach Drużynowo. LO Nr I im. Jana Bażyńskiego reprezentowali uczniowie ...

SUKCES SZACHISTÓW
W dniach 21-24 maja2017 roku w Pokszywnej woj. opolskie odbył się Finał Ogólnopolskiej Licealiady w Szachach Drużynowo. LO Nr I im. Jana Bażyńskiego reprezentowali Aleksandra Wierzbowska, Daria Grubalska, Wojciech Pielach, Bartosz Trzeciak opiekunem był Paweł Drobisz. Pierwszego dnia po przyjeździe odbyła się odprawa techniczna na której trzeba było podać ustawienie graczy na poszczególnych szachownicach. Niestety większość czołowych drużyn zastosowało podobną taktykę do naszej i jak się później okazało nie było łatwo.
Przez 3 dni zawodów rozegrano 11 rund. Nasza drużyna grała 10 i raz wylosowała pauzę.
Z dziesięciu rund rozegranych wygraliśmy 3 , zremisowaliśmy 4 , przegraliśmy 3 . Te wyniki pozwoliły ostatecznie zająć 11 miejsce w Polsce w dużych punktach tyle samo co 8 drużyna !
Wyprzedziliśmy pięć szkół z wyższym rankingiem i to jest duży sukces. Ja rozmawiając z opiekunami innych drużyn doszedłem do wniosku, że w innych województwach więcej środków jest przeznaczonych na zajęcia i są one bardziej rozbudowane niż u nas. W szkołach młodzież ma dodatkowe godziny z arcymistrzami , które finansowane są ze środków związkowych bądź organów prowadzących szkoły.
Naszym zawodnikom pozostaje trenować jeszcze więcej i być może jeżeli się uda zakwalifikować do mistrzostw za rok to poprawić swój wynik.
Liceum składa podziękowanie dla Starostwa Powiatowego za wsparcie w wyjeździe naszej młodzieży.
Paweł Drobisz

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: LO I Ostróda oraz opublikowany na portalu Ostróda: Świetny wynik szachistów z Bażyniaka
Oceń artykuł:

(0)