Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Podziel się:

Podziel się:

Wolontariusze z Internatu zwiedzali Gdańsk z seniorami

Przez dwa dni 26 i 27 września wolontariusze z Klubu Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu z Internatu ZSZ Im. S. Petőfi zwiedzali zabytki Gdańska podczas integracyjnej wycieczki zorganizowanej w ramach projektu „Aktywni Seniorzy w Ostródzie” realizowanego przez Fundacje Aktywności na Mazurach Pani Róży Krześniak

Młodzież podczas realizacji projektu bierze udział w wielu działaniach wspólnie z zaprzyjaźnionymi seniorami- chodzą razem na basen, uczą się obsługi nowoczesnych sprzętów oraz integrują na wspólnych wycieczkach. Tym razem wybrali się do Gdańska, gdzie zwiedzali Westerplatte, gdańską starówkę z Bazyliką Mariacką i Pomnikiem Neptuna, Park Oliwski oraz Bazylikę Archikatedralną w Oliwie, gdzie wysłuchali koncertu organowego. Spacerowali po plaży w Sobieszewie oraz brali udział w wieczorku integracyjnym i wspólnej zabawie.
Wolontariusze z Internatu bardzo zżyli się z seniorami podczas wspólnie spędzonego czasu i cenią sobie możliwość obcowania ze starszymi i doświadczonymi ludźmi, jednocześnie czerpiąc dużą satysfakcje z możliwości wspierania ich swoim młodzieńczym zapałem, wiedzą i zabawą.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Agnieszka Kołodziejska
Oceń artykuł:

(0)