Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Podziel się:

Podziel się:

Jest (sub)kultura w Internacie

8 listopada internacka starszyzna zorganizowała uroczyste Przywitanie Wychowanków Klas I- szych. „Młodzi” musieli przejść szereg konkurencji, aby wpisać się do grona społeczności internackiej.

Tematem przewodnim tegorocznego Powitania Nowoprzybyłych Wychowanków w Internacie Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfi były subkultury młodzieżowe. Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Internatu (oczywiście odpowiednio wystylizowani) uroczyście rozpoczęli coroczne Otrzęsiny. Nowoprzybyła młodzież już wcześniej przygotowała się do tej imprezy- mieli wylosować jedną z subkultur i przebrać się w sposób dla niej charakterystyczny. Z dumą prezentowali się jako discopolowcy, punki, rastamani, i dresiarze. Pierwszaki miały do „zaliczenia” szereg konkurencji- subkulturowa stylizacja, makijaż, tajemnicze pudełko z subkulturowym gadżetem oraz test wiedzy o internacie. Ich zdolności praktyczne i bogata wiedza teoretyczna zostały sprawdzone. Wszyscy walecznie i z uśmiechami na ustach wypowiedzieli słowa uroczystej przysięgi, ochoczo wypili słodki nektar wpisując się tym samym do społeczności internackiej. Impreza miała charakter zarówno humorystyczny jak i edukacyjny ze sporym zabarwieniem szeroko pojętej tolerancji. Nad całością czuwały wychowawczynie- rastamanka Urszula Piasecka i dresiara Dorota Muchowska.
Serdecznie witamy nowych wychowanków i życzymy sukcesów.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Agnieszka Kołodziejska oraz opublikowany na portalu Ostróda: Jest (sub)kultura w Internacie
Oceń artykuł:

(0)