Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Podziel się:

Podziel się:

Wigilia w Internacie

Młodzież mieszkająca w Internacie Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie, zanim przeżyje Święta w swoich domach, organizuje, jak co roku, wigilię w internacie.

„Wszystko jest jak przed rokiem: na szybach srebrne kwiaty i ten sam obraz w ramach okien. Świat biały jak opłatek...Będzie Wigilia! Uśmiechną się ludzie, do świątecznej zasiądą wieczerzy…błogosławiony grudzień…”. Tymi słowy 21 grudnia rozpoczęła się uroczysta wieczerza, na którą młodzież zaprosiła gości- Dyrekcję ZSZ im. S.Petöfi- Henryka Rybackiego, Maję Kurdziel i Wacława Rubczewskiego, Kierownika szkolenia praktycznego- Beatę Wietek, Kierownika internatu Barbarę Konstantynowicz, Komendantkę Środowiskowego Hufca Pracy Teresę Wojtowicz, Księdza Proboszcza Romana Wiśniowieckiego, katechetę Grzegorza Wróbla, siostrę Jolantę oraz wszystkich wychowawców internatu. Uroczystą wieczerzę wigilijną rozpoczął występ wychowanków internatu. Tegoroczne Jasełka opowiadały o pięknych zwyczajach świątecznych. Przypominały historię szopki, pasterki, kolęd. Wyjaśniały pochodzenie słowa „wigilia” i „opłatek” oraz wspominały znaczenie potraw wigilijnych. Pointą przedstawienia był oczywiście Bóg, którego przyjście powinno być najważniejsze.
Ksiądz Proboszcz przytoczył Słowo Boże i pobłogosławił opłatki, a Dyrekcja i Pani Kierownik internatu po złożeniu życzeń wszystkim wychowankom i gościom zaprosili do podzielenia się opłatkiem i wspólnego spożycia wieczerzy. Wspólny czas umiliło śpiewanie kolęd, dzięki czemu uroczystość odbyła się w ciepłej i rodzinnej atmosferze. Wigilię przygotowała młodzież przy wsparciu wszystkich wychowawców, natomiast aktorów do występu wychowawczyni Alicja Sposób.
Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia grono pedagogiczne oraz wychowankowie internatu pragną złożyć życzenia zdrowia, radości i miłości. Zbliżający się rok 2016 niech będzie czasem pokoju oraz spełnienia marzeń.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Agnieszka Kołodziejska oraz opublikowany na portalu Ostróda: Wigilia w Internacie
Oceń artykuł:

(0)