Krzysztof Sobociński z brązowym medalem Mistrzostw Europy!

2023-09-11 16:30:32(ost. akt: 2023-09-11 16:44:59)

Autor zdjęcia: arch. Gladius

W dniach od 27 sierpnia do 2 września 2023 w Stambule w Turcji odbywały się Mistrzostwa Europy WAKO Dzieci, Kadetów i Juniorów w Kickboxingu. Krzysztof Sobociński z ostródzkiego klubu Gladius zdobył brązowy medal w formule Light Contact, w kategorii wiekowej - kadeci i wagowej + 69 kg.
Przepustką do startu w tak prestiżowej imprezie był złoty medal jaki Krzysztof zdobył w czerwcu na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu które odbyły się w Bałtowie. Dzięki temu uzyskał powołanie i uczestniczył w zgrupowaniu Kadry Narodowej Kadetów w pointfightingu, które odbyło się w sierpniu w Węgrowie. Tam doskonalił umiejętności pod okiem trenerów Emilii Szabłowskiej i Mateusza Dylawerskiego, by następnie w składzie 160-osobowej reprezentacji Polski wyjechać do tureckiego Stambułu. Biało-Czerwoni na mistrzostwach rywalizowali w Turcji w następujących formułach: Full Contact, Low Kick, K-1 Rules, PointFighting, Kick Light i Light Contact.

Krzysiek rywalizację rozpoczął od walki w formule pointfighting, gdzie jako kadet starszy w kategorii + 69kg nieznacznie przegrał z Alexandrosem-Efraim Rallis (Grecja) w 1/8 finału. Zdecydowanie lepiej wyglądał start Krzyśka w formule Light Contact, gdzie w walce ćwierćfinałowej zawodnik ostródzkiego Gladiusa wygrał ze Słowakiem Erikiem Susztayem i wszedł do półfinału. W walce o finał z Aggwlosem Kanaridisem z Grecji po dobrej pierwszej rundzie w drugiej Krzyśkowi odnowiła się kontuzja kolana przez co stracił prowadzenie zdobywając w tej konkurencji brązowy medal mistrzostw.

Krzysiek wziął również udział w rywalizacji drużynowej w pointfightingu. Polska drużyna uległa w walkach eliminacyjnych w pojedynku reprezentacji Grecji.
— To fantastyczny wynik i ogromy sukces naszego reprezentanta. Serdeczne podziękowania składamy też na ręce burmistrza Ostródy Zbigniewa Michalaka za dodatkowe wsparcie udzielone naszemu zawodnikowi w związku z wyjazdem na mistrzostwa — informuje Gladius.

W zakończonych w Stambule Mistrzostwach Europy WAKO Dzieci, Kadetów i Juniorów, polscy juniorzy zdobyli aż 18 medali – 8 złotych, 7 srebrnych, 3 brązowe – i zostali najlepszą drużyną turnieju. Łącznie Biało-Czerwoni wywalczyli aż 87 krążków (29 – 23 – 35) i zajęli 4 miejsce w klasyfikacji generalnej. Najlepsi byli Brytyjczycy 97 (48-27-22). Trenerem klubowym jest Marcin Dziliński.
Źródło: Stowarzyszenie Gladius Ostróda