Policyjny bieg przełajowy wokół jeziora Sajmino

2023-05-08 18:13:13(ost. akt: 2023-05-08 18:20:58)

Autor zdjęcia: arch. Policja

VII Edycja Policyjnych Zawodów w Biegu Wytrzymałościowo-Przełajowym Ostróda 2023 za nami
Na plaży miejskiej w Ostródzie nad jeziorem Sajmino odbyły się VII Policyjne Zawody w Biegu Wytrzymałościowo-Przełajowym. W tych niełatwych zawodach łącznie wzięło udział 18 osób związanych z ostródzką jednostką policji.

Dzisiaj (08.05.2023r.) tradycyjnie już na plaży miejskiej w Ostródzie nad jeziorem Sajmino odbyły się zawody, które skierowane były do policjantów i pracowników cywilnych ostródzkiej komendy, członków stowarzyszenia PKS MAZURY oraz osób zaproszonych do udziału. Na linii startu stanęło 18 osób: 15 mężczyzn oraz 3 kobiety. Trasa zawodów biegła wokół jeziora Sajmino 3 kilometrową ścieżką rekreacyjną. Zawodnicy mieli za zadanie przebiec jak największą liczbę okrążeń w nieprzekraczalnym czasie 120 minut.

Zawody podzielone zostały na dwie kategorie mężczyzn i kobiet. Zwycięzcą w kategorii mężczyzn po raz kolejny został Kamil Głogowski broniąc tytuł z ubiegłego roku. W 112 minut przebiegł 8 pełnych okrążeń jeziora, co daje 24 pokonane kilometry. Za nim, z różnicą 6 minut uplasował się Sebastian Jarosiewicz, który również pokonał 8 pełnych okrążeń. Trzecie miejsce w tej edycji należy do debiutującego Karola Zawady, który pokonał dystans 7 okrążeń.

W kategorii kobiet już po raz trzeci z rzędu zwyciężyła Agnieszka Anfulecka. Jako jedyna ze startujących kobiet przebiegła pełnych 7 okrążeń. Dystans ten pokonała w 114 minut. Drugie miejsce zajęła startująca po raz pierwszy w tej wymagającej imprezie Sylwia Fijas, która z czasem 99 minut pokonała 6 okrążeń. Na trzecim miejscu podium uplasowała się Beata Przewłocka, która przebiegła 2 pełne okrążenia w 53 minuty.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki medale oraz dyplomy. Po tak potężnym wydatku energetycznym przyszedł czas na chwilę odpoczynku przy pieczonej kiełbasce z ogniska. Zawodnicy już dziś zadeklarowali chęć udziału w przyszłorocznej edycji – zatem do zobaczenia.