Bardzo niskie loty Sokoła. Ostródzianie dostali w Nowym Dworze Maz. lekcję futbolu

2023-03-14 14:46:14(ost. akt: 2023-03-14 15:28:39)
Zdjęcie ze sparingu Olimpia Grudziądz — Sokół Ostróda

Autor zdjęcia: Maciej Żynda / sokolostroda.com

PIŁKA NOŻNA\\\ Nie tak wyobrażał sobie początek rundy wiosennej sezonu 2022/23 III ligi Sokół Ostróda. Podopieczni Janusza Bucholca doznali w sobotę srogiej lekcji futbolu w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie przegrali z miejscowym Świtem 0:5.
• Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Sokół Ostróda 5:0 (2:0)
1:0, 2:0 – Jampol (7, 45), 3:0 – Radionow (51), 4:0 – Ciach (55), 5:0 – Niesłuchowski (90)

SOKÓŁ: Florczak – Dowgiałło, Porębski, Morawski, Kwiencer, Mościcki, Furman, Kiełtyka (46 Szałkowski), Lehostajew (46 Stefański), Święty, Lubak,

W dwóch pierwszych spotkaniach wiosny Sokół stracił już 9 goli. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu ostródzianie przegrali 3:4 z Bronią Radom. Już po tym pojedynku szkoleniowiec Sokoła mówił, że w mikrocyklu przed Świtem będą głównie pracować nad poprawą defensywy, ale niestety, jak widać po wyniku, nic z tego nie wyszło.

Otoczka spotkania mogła przypominać bardziej sparing, ponieważ mecz został rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Władze Świtu dmuchały na zimne i nie chciały przekładać kolejnego spotkania w III lidze na inny termin. W porównaniu do przegranego meczu z Bronią, w wyjściowym składzie doszło do trzech zmian. W miejsce Mateusza Musińskiego, Bartosza Pawluczuka i Jakuba Mysiorskiego od pierwszej minuty na boisko wybiegli Adrian Morawski, Szymon Dowgiałło i Artem Lehostajew.

Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0 po dwóch golach ukraińskiego pomocnika – Jarosława Jampola. Pierwsza bramka padła bezpośrednio z rzutu rożnego, bo bramkarz Sokoła Norbert Florczak źle obliczył lot piłki i dał się zaskoczyć. Drugi gol padł przed samym końcem pierwszej połowy. Jampol zupełnie niepilnowany w polu karnym strzelił pod poprzeczkę.

Po przerwie gospodarze dorzucili kolejne trzy gole. W 51. minucie bramkę strzelił Jewhen Radionow, a 4 minuty później piłkę do siatki wpakował Arkadiusz Ciach. Wynik spotkania w ostatniej minucie ustalił Marcel Niesłuchowski.

Dla ostródzkiego zespołu była to ósma porażka w tym sezonie. O pierwsze punkty na wiosnę Sokół powalczy w najbliższą sobotę z Mławianką Mława, która w ostatniej kolejce na swoim terenie rozbiła Lechię Tomaszów Maz. (aż 6:0!).

W tabeli III ligi (grupa I) Sokół zajmuje 10. miejsce z 27 punktami. Czerwoną latarnią pozostaje Concordia Elbląg, która jak dotąd zgromadziła zaledwie 7 punktów.