Sokół jest niepokonany od pięciu meczów. 11 listopada kolejne spotkanie zespołu z Ostródy

2022-11-10 09:00:00(ost. akt: 2022-11-10 09:41:09)
Aktualne zdjęcie III-ligowego Sokoła Ostróda

Autor zdjęcia: archiwum Sokoła Ostróda

III LIGA PIŁKARSKA\\\ Sokół w ostatniej kolejce zremisował na wyjeździe 1:1 z Lechią Tomaszów Maz. Dla ostródzian był to piąty z rzędu mecz bez porażki. Już jutro (piątek 11 listopada) drużyna trenera Janusza Bucholca rozegra kolejne ligowe spotkanie.
Sokół Ostróda – Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:1 (0:0)

Będący na fali Sokół trzy ostatnie spotkania wygrał i ewentualne zwycięstwo w Tomaszowie pozwoliłoby drużynie wskoczyć do górnej części tabeli. Jednakże remis wywalczony na wyjeździe należy traktować jako dobry wynik. Wszak Lechia to solidny trzecioligowiec.

Pierwsza połowa spotkania to optyczna przewaga drużyny gospodarzy. Lechia stworzyła sobie dwie doskonałe sytuacje, ale bardzo dobrze w bramce zachował się golkiper Sokoła, Norbert Florczak. Z kolei goście mogli objąć prowadzenie po strzale Łukasza Świętego, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

Po zmianie stron kibice zgromadzeni na miejscowym stadionie w końcu zobaczyli bramki. Prowadzenie objął Sokół, dla którego gola zdobył najlepszy strzelec zespołu Dawid Kasprzyk (było to jego dziesiąte trafienie w tym sezonie). Niestety drużyna trenera Janusza Bucholca nie utrzymała prowadzenia do końca spotkania, gdyż Adam Nowak w 72 minucie doprowadził do wyrównania.

W kolejnym spotkaniu Sokół zagra na wyjeździe z Błonianką Błonie, która w ligowej tabeli jest tuż nad strefą spadkową. Obydwie drużyny dzieli 10 punktów różnicy, a więc na papierze faworytem starcia jest ostródzki zespół. Mecz zostanie rozegrany w piątek 11 listopada o godz. 12.00.

— Uzyskaliśmy informację, że gospodarze przeprowadzą darmową transmisję z tego spotkania na swoim kanale BłoniankaTV na Youtube. Link do kanału: https://bit.ly/3WQ0ESs — informuje Sokół Ostróda w swoich social mediach.