273 dni Sokoła bez zwycięstwa. I dość!

2022-09-05 11:50:33(ost. akt: 2022-09-05 11:52:06)
Radość w szatni Sokoła

Autor zdjęcia: facebook

III LIGA PIŁKARSKA\\\ W Ostródzie odetchnęli z ulgą, bo po prawie 10 miesiącach Sokół w końcu wygrał ligowy mecz. Natomiast Concordia, elbląski beniaminek, przegrała w Łowiczu.
* Sokół Ostróda - Pilica Białobrzegi 3:0 (0:0)
1:0 - Kencel (56 samob.), 2:0 - Kasprzyk (64), 3:0 - Szałkowski (75)
SOKÓŁ: Florczak - Kwiencer, Porębski, Dowgiałło, Kiełtyka, Musiński, Kopacz (46 Szałkowski), Święty, Furman (90 Skok), Mysiorski (89 Hołowczenko), Kasprzyk (82 Pawluczuk)

Sokół pod wodzą Janusza Bucholca, szkoleniowca, który pod koniec sierpnia na stanowisko zastąpił Dominika Bednarczyka, jeszcze nie przegrał i - co ciekawe - nie stracił gola. Po bezbramkowym remisie z Wartą Sieradz teraz przyszło trzybramkowe zwycięstwo z Pilicą.
Wypożyczony pod koniec tygodnia ze Stomilu Szymon Dowgiałło z miejsca znalazł miejsce w podstawowej jedenastce. Pierwsza połowa nie wskazywała jednak na wysokie zwycięstwo gospodarzy. Obydwie drużyny na przemian stwarzały groźne sytuacje, ale żadna z akcji nie zakończyła się golem. Co prawda raz piłka zatrzepotała w siatce, ale sędzia uznał, że zawodnik Sokoła był na pozycji spalonej.
Sytuacja zmieniła się po przerwie, kiedy to wynik spotkania samobójczym trafieniem otworzył Kencel: Święty dośrodkował z rzutu wolnego, piłkę zgrał jeszcze Kasprzyk, po czym zawodnik Pilicy pechowo trafił do własnej bramki. Na 2:0 w 64. min podwyższył Kasprzyk, który ładnym uderzeniem pod poprzeczkę wykończył kombinacyjną akcję zespołu. Wynik ustalił wprowadzony na drugą połowę Szałkowski, 18-latek pozyskany z Constractu Lubawa.
Na ligową wygraną kibice Sokoła czekali - jak wyliczył Daniel Wichmanowski - 273 dni. Sympatycy ostródzkiego klubu liczą, że nie był to jednostkowy przypadek i teraz drużyna pod wodzą Bucholca będzie pięła się w górę tabeli.

* Pelikan Łowicz - Concordia Elbląg 2:0 (2:0)
1:0 - Garnysz (26), 2:0 - Sołtysiński (38 k); czerwona kartka: Sołtysiński (74 Pelikan)
CONCORDIA: Woźniak - Akubardiia, Szawara, Radczenko (77 Błaszczyk), Spyczka, Bukacki, Drewek (77 Kaczorowski), Jarzębski, Kopka, Szramka (46 Łęcki), M. Pelc

W pierwszej połowie przeważali gospodarze, co udokumentowali dwoma golami. Drugi padł z rzutu karnego podyktowanego za faul pozyskanego niedawno Ukraińca Igora Radczenki, który po raz pierwszy pojawił się w składzie Concordii. Po przerwie elblążanie mieli wielką szansę na kontaktową bramkę, niestety, w 63. min Kopka nie wykorzystał rzutu karnego.
* Inne wyniki 6. kolejki: Jagiellonia II Białystok - Unia Skierniewice 0:1 (0:1), Pogoń Grodzisk Maz. - ŁKS II Łódź 2:1 (1:0), Lechia Tomaszów Maz. - Olimpia Zambrów 0:1 (0:0), Ursus Warszawa - Warta Sieradz 1:1 (1:1), Broń Radom - Legia II Warszawa 2:2 (1:0), Świt Nowy Dwór Maz. - Mławianka Mława 2:3 (0:1), Błonianka Błonie - Legionovia Legionowo 1:2 (0:0).