Kacper Petaś i Łukasz Sokołowski mistrzami Polski młodzieżowców!

2022-06-01 11:46:32(ost. akt: 2022-06-01 12:25:45)
Kacper Petaś (Energa-Morliny Ostróda) w Nowym Dworze Mazowieckim dwukrotnie wchodził na podium, w tym po złoto

Autor zdjęcia: Wojciech Chrząszcz

TENIS STOŁOWY\\\ Bardzo udany start zawodników Energi-Morlin w mistrzostwach Polski młodzieżowców. Ostródzianie zdobyli łącznie trzy medale.
Łukasz Sokołowski razem z Samuelem Kulczyckim i Jakubem Miszkurką (obaj Dekorglass Działdowo), jako reprezentacja województwa warmińsko-mazurskiego oraz Kacper Petaś w grze podwójnej w parze z Przemysławem Walaszkiem (Energa KTS Toruń) wywalczyli złote medale podczas 34. Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Łącznie ostródzki klub wywalczył trzy medale, ponieważ brąz w mikście w parze z Agatą Zakrzewską (KTS Tarnobrzeg) wywalczył jeszcze Petaś.

>> To były bardzo dobre zawody w wykonaniu ostródzkich zawodników. Wychowanek klubu, Kacper Petaś sięgnął po dwa medale, a dodatkowo zanotował dwa ćwierćfinały (w singlu i turnieju drużynowym). Łukasz Sokołowski zdobył złoto „drużynówki”, a w deblu i mikście dotarł do ćwierćfinału. Z kolei Jakub Kuźmicz, trenujący od kilku lat w Ostródzie, znalazł się w 1/8 finału turnieju indywidualnego oraz w ćwierćfinałach debla, miksta, a także rywalizacji drużynowej.

W czterodniowym turnieju rozgrywanym w Nowym Dworze Mazowieckim rywalizowało pięciu graczy Energi-Morlin Ostróda. Oprócz wcześniej wspomnianych Petasia, Sokołowskiego i Kuźmicza, o medale walczyli również Jakub Witkowski oraz Piotr Bardon, dla którego 1/8 finału debla oraz 1/16 finału singla były największymi sukcesami w dotychczasowej karierze.

Lista medalistów Energi-Morlin Ostróda podczas 34. Mistrzostw Polski Młodzieżowców: