Piłkarze Sokoła zdobyli komplet punktów na koniec ligowego grania w 2021 roku

2021-12-06 09:05:56(ost. akt: 2021-12-06 09:32:36)
Radość piłkarzy Sokoła po zwycięstwie odniesionym w Kaliszu

Autor zdjęcia: sokolostroda.com

PIŁKA NOŻNA || Sokół Ostróda sprawił niespodziankę w ostatnim ligowym meczu w 2021 roku. Podopieczni Huberta Błaszczaka wygrali 2:1 w Kaliszu z miejscowym KKS-em 1925. Dwa gole strzelił Mateusz Bondarenko.
KKS 1925 Kalisz — Sokół Ostróda 1:2 (0:2)
0:1, 0:2 — Bondarenko (27, 43), 1:2 — Majewski (53)

SOKÓŁ: Staniszewski — Dowgiałło, Klimek, Bondarenko, Dymerski, Skórecki (90 Sobolewski), Flak, Dzięcioł, Stępień, Mendez (83 Słupski), Żyznowski (68 Michalski)

Przed meczem Sokół był skazywany na porażkę, pewnie w Kaliszu myśleli podobnie i komplet punktów zapisali jeszcze przed meczem.

Sokół Ostróda na prowadzenie wyszedł w 27 minucie. Z prawej strony boiska w pole karne z rzutu wolnego dośrodkował Gian Mendez, piłkę zgrał jeszcze Jan Klimek i Mateusz Bondarenko strzelając z czwartego metra nie miał kłopotów z umieszczeniem piłki w siatce.

W 43 minucie ten sam obrońca podwyższył wynik na 2:0. Tym razem głową wykończył dobre podanie od Patryka Skóreckiego.

Gospodarze w drugiej połowie ruszyli do odrabiania strat i w 53 minucie Mateusz Majewski zdobył kontaktową bramkę. KKS chciał mocno doprowadzić do wyrównania, ale dobrze w bramce bronił Marcin Staniszewski.

Takiego obrotu sprawy nikt się nie spodziewał, a Sokół Ostróda pokazuje, szczególnie po zmianie trenera, że jeszcze może nie jedną ekipę postraszyć. I wcale nie trzeba jechać dzień przed meczem i nocować w hotelu, żeby zgarnąć komplet punktów.

Teraz Sokół Ostróda w lidze zagra dopiero na wiosnę, ale jeszcze w najbliższą środę drużyna zagra sparing wewnętrzny, podczas którego testy przejdą wyróżniający się piłkarze z naszego regionu. Szansę gry w Sokole otrzymają m.in. Mahamadou Bah z Mrągowii Mrągowo czy Paweł Ewertowski z Motoru Lubawa.

* Inne wyniki 20. kolejki: Olimpia Elbląg - Wigry Suwałki 4:1 (2:0), Pogoń Grodzisk Maz. - Radunia Stężyca 1:2 (0:1), Garbarnia Kraków - Wisła Puławy 2:1 (2:0), Pogoń Siedlce - Hutnik Kraków 0:3 (0:1), Lech II Poznań - Znicz Pruszków (odwołany z powodu złego stanu boiska), Motor Lublin - Śląsk II Wrocław 2:0 (2:0), GKS Bełchatów - Ruch Chorzów 2:1 (0:0); poniedziałek: Chojniczanka Chojnice - Stal Rzeszów (18:15).