Zasłużona porażka Sokoła. Ostródzianie rozegrają jeszcze jeden mecz ligowy w 2021

2021-11-30 08:34:23(ost. akt: 2021-11-30 08:43:46)
Sokół w sobotę przegrał w Ostródzie z Chojniczanką

Autor zdjęcia: s28

— Szybko straciliśmy trzy bramki i to ułożyło spotkanie — mówił po meczu z Chojniczanką Chojnice Hubert Błaszczak, trener Sokoła. Ostródzianie przegrali na swoim terenie 1:4 i teraz przed nimi ostatni ligowy mecz w 2021 roku — wyjazd do Kalisza.
Sokół Ostróda — Chojniczanka Chojnice 1:4 (0:3)
0:1 — Pląskowski (2), 0:2 — Mikołajczyk (13), 0:3 — van Huffel (24), 1:3 — Skórecki (86 k), 1:4 — Emche (90)

SOKÓŁ: Staniszewski (81 Rabin) — Flak, Klimek, Bondarenko, Dymerski, Skórecki, Stępień (46 Rugowski, 73 Dowgiałło), Kurowski, Mendez, Lías (81 Urban), Żyznowski (66 Słupski),

W sobotnie popołudnie na stadion wybrała się tylko garstka najwierniejszych kibiców Sokoła. Na pewno zdziwił ich fakt, że na ławce rezerwowych zasiadł Sebastian Rugowski, etatowy napastnik ostródzkiego klubu. Piłkarz ten nie trenował jednak cały tydzień z zespołem, ponieważ… przebywał na testach w ekstraklasowej Wiśle Płock.

W poprzednim meczu z Pogonią Sokół objął prowadzenie już w pierwszej minucie, a teraz było, niestety, na odwrót, bo ostródzianie stracili gola już w drugiej minucie. Niewiele później na uderzenie z pierwszej piłki po dośrodkowaniu w pole karne zdecydował się Michał Mikołajczyk i trafił prosto w okienko. Było to wielkiej urody trafienie, tylko co w tym czasie robili obrońcy Sokoła?!

W 24. min na 3:0 podwyższył Sam van Huffel, którego w zeszłym sezonie można było oglądać w barwach Stomilu Olsztyn.

W drugiej połowie pojawił się Rugowski i gra Sokoła się ożywiła. Niestety, Rugowski nie dograł meczu do końca, bo w 73. min zszedł z boiska z powodu naciągnięcia mięśnia dwugłowego. Pod koniec meczu Sokół zdobył honorowe trafienie. Rzut karny na bramkę pewnym uderzeniem zamienił Patryk Skórecki, a jedenastka została podyktowana za zagranie ręką przez Damiana Byrtka (kolejny były piłkarz Stomilu).

— Szybko straciliśmy trzy bramki i to ułożyło spotkanie — powiedział Hubert Błaszczak, trener Sokoła. — Potem goniliśmy wynik, szukaliśmy swoich szans, ale byliśmy nieskuteczni. Generalnie Chojniczanka była lepszym zespołem, pokazała jakość i doświadczenie piłkarskie. Nie możemy się załamywać, bo jeszcze zagramy w Kaliszu — dodaje szkoleniowiec, a na myśli ma ostatni w 2021 roku mecz ligowy drużyny z Ostródy.

* Inne wyniki 19. kolejki: Hutnik Kraków — Olimpia Elbląg 0:3 (0:2), Ruch Chorzów - Motor Lublin 0:0, Wigry Suwałki - KKS 1925 Kalisz 3:0 (1:0), Znicz Pruszków - GKS Bełchatów 0:0, Radunia Stężyca - Garbarnia Kraków 0:2 (0:1), Stal Rzeszów - Pogoń Grodzisk Maz. 3:1 (1:0), Śląsk II Wrocław - Pogoń Siedlce 1:2 (0:1), Wisła Puławy - Lech II Poznań 1:2 (1:1).