Przedwczesny prezent świąteczny — Sokół wygrał z Pogonią!

2021-11-21 09:52:54(ost. akt: 2021-11-21 10:05:00)
Radość piłkarzy Sokoła po zwycięstwie odniesionym na wyjeździe w meczu z Pogonią Grodzisk Maz.

Autor zdjęcia: sokolostroda.com

PIŁKA NOŻNA \\ Sokół Ostróda idealnie rozpoczął rundę rewanżową w II lidze, jeszcze w 2021 roku. Podopieczni Huberta Błaszczaka pokonali wczoraj (sobota 20 listopada) na wyjeździe 3:1 Pogoń Grodzisk Mazowiecki.
Pogoń Grodzisk Mazowiecki — Sokół Ostróda 1:3 (1:2)
0:1 — Mendez (1), 0:2 — Lías (27), 1:2 — Kołaczek (46), 1:3 — Kurowski (48)

Sokół: Staniszewski - Flak, Klimek, Bondarenko, Dzięcioł - Skórecki, Stępień, Kurowski, Mendez (70 Żyznowski) - Lías (79 Słupski), Rugowski (87 Dowgiałło)

Lepszego rozpoczęcia meczu Sokół nie mógł sobie wymarzyć. Podopieczni Huberta Błaszczaka na prowadzenie wyszli już w 37 sekundzie spotkania!

Sokół agresywnie doskoczył do rywala zaraz po rozpoczęciu meczu, to spowodowało, że obrońca gospodarzy popełnił fatalny błąd i piłkę na 25 metrze przejął Gian Mendez (Australijczyk z włoskim paszportem). Podbiegł kilka metrów i oddał celny strzał zza pola karnego. W 27 minucie było 2:0 dla drużyny gości, a kolejnego gola strzelił inny obcokrajowiec w drużynie Sokoła, Hiszpan Arturo Lías. I znowu gospodarze popełnili fatalny błąd, a piłkarz Sokoła z wielką radością skorzystał z przedwczesnego prezentu świątecznego.

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla Sokoła. Gospodarze chwilę po wznowieniu gry strzelili kontaktową bramkę. Wojciech Kalinowski ruszył prawą stroną, dograł na 15 metr do Jakuba Kołaczka, a ten uderzył z pierwszej piłki i trafił do siatki.

Sokół szybko odpowiedział kolejnym trafieniem. Bardzo odważnie w pole karne wbiegł Kamil Kurowski i nie będąc blokowany posłał piłkę z 11 metrów prosto do siatki. Gospodarze nie byli już w stanie strzelić żadnej bramki i pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Sokoła w tym sezonie stało się faktem.

Praca, pokora i sukces. To powiedziałem chłopakom po zejściu do szatni — powiedział po meczu Hubert Błaszczak, trener Sokoła Ostróda.

— Pracujemy na te punkty. Jesteśmy systematyczni i cały czas się rozwijamy. Może nie zawsze gramy pięknie dla oka, ale najważniejsze, że zdobyliśmy trzy punkty i zrealizowaliśmy założony cel. Dziękuję moim zawodnikom za grę, ambicję, pozostawione serducho, za to, że w końcu była skuteczność z przodu. Jedynie mam pretensję o to, że tak zbyt szybko straciliśmy bramkę po przerwie. Przede wszystkim gratuluję im, że tak szybko strzeliliśmy bramkę na 3:1, która dała nam dużo swobody w grze — dodaje szkoleniowiec drugoligowca z Ostródy.

Sokół w tym roku rozegra jeszcze dwa mecze ligowe, będą to spotkania 19 i 20 kolejki rundy rewanżowej, grane awansem jeszcze w 2021 roku. W najbliższej serii ostródzianie na swoim terenie podejmą Chojniczankę Chojnice (sobota 27 listopada, godz. 13.00).