Sokół z Krakowa wrócił z punktem, a można było pokusić się o wygraną

2021-11-16 12:17:01(ost. akt: 2021-11-16 13:04:46)

Autor zdjęcia: s28

PIŁKA NOŻNA — EWINNER 2. LIGA\\\ Na zakończenie pierwszej rundy sezonu 2021/22 ostródzki Sokół niespodziewanie (ale zasłużenie) zremisował w Krakowie z Garbarnią. W kolejnej serii drużyna trenera Huberta Błaszczaka gra na wyjeździe z Pogonią
Garbarnia Kraków — Sokół Ostróda 0:0

SOKÓŁ: Staniszewski – Flak, Klimek, Bondarenko, Dzięcioł, Skórecki, Stępień (82 Dymerski), Kurowski, Lías (69 Sobolewski), Mendez (69 Słupski), Rugowski (89 Żyznowski)

Ostródzianie sprawili sporą niespodziankę, bezbramkowo remisując w Krakowie. W ocenie obserwatorów, było to najlepsze w tym sezonie spotkanie Sokoła, który nie rozpieszcza swoich kibiców w tegorocznych rozgrywkach.

Garbarnia to solidny drugoligowiec, więc nikt nie dawał większych szans Sokołowi w tym starciu. Trener zespołu z Ostródy, Hubert Błaszczak mówił ostatnio, że jeśli tylko jego zespół poprawi grę w obronie, to jest szansa, że będzie punktował, no i to się potwierdziło.

Goście od pierwszych minut zagrali pressingiem, żeby nie dać się „rozbujać” krakowianom. W efekcie Sokół miał też sporo przechwytów, a po jednej z takich akcji Patryk Skórecki mógł już w 7. min wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, jednak jego strzał był minimalnie niecelny. W 36. min groźnie uderzał z kolei Sebastian Rugowski, ale bramkarz Garbarni, z kłopotami i na raty, jakoś to wybronił.

Po przerwie nadal to Sokół stwarzał sobie sporo sytuacji podbramkowych, a najbliżej strzelenia bramki był Dominik Stępień, który w 73. min trafił z ok. 10 metrów w poprzeczkę! Ostródzianie wywalczyli cenny punkt, ale mogą też czuć spory niedosyt, bo w tym meczu można było pokusić się o zwycięstwo...

W 18. serii Sokół gra na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Do spotkania dojdzie w sobotę 20 listopada, pierwszy gwizdek o 13.00. Będzie to grana awansem pierwsza kolejka rundy rewanżowej, przeniesiona z początku wiosny 2022 na koniec jesieni 2021.

Na inaugurację sezonu 2021/22 Pogoń wygrała w Ostródzie 0:2.

Z INNYCH BOISK:

Śląsk II Wrocław – Olimpia Elbląg 3:0 (1:0)
1:0, 2:0 – Bergier (17, 58 karny), 3:0 – Krocz (64)

OLIMPIA: Dudek – Piekarski, Czarny, Wenger, Guilherme (59 Bawolik), Kałahur, Danowski (59 Stanisławski), Krasa (85 Sarnowski), Krawczun, Kurbiel (85 Milanowski), Sienkiewicz (71 Winsztal)

W ostatnich dwóch spotkaniach Olimpia wywalczyła tylko jeden punkt. Mimo to podopieczni trenera Tomasza Grzegorczyka pojechali do Wrocławia w dobrych nastrojach i po jakieś punkty. Niestety, nic z tego nie wyszło...

Lepiej w mecz weszli gospodarze, a wynik otworzył Sebastian Bergier, który – po podaniu Szymona Krocza – z ostrego kąta trafił do siatki. Olimpia dążyła do wyrównania, a na bramkę Śląska strzelali Bartosz Danowski, Joao Guilherme i Piotr Kurbiel. W 35. min powinno być 1:1, ale znakomitej sytuacji nie wykorzystał Hubert Krawczun, a jeszcze przed przerwą wrocławian uratował od utraty gola słupek.

W drugiej połowie trwał napór Olimpii: w 55. min z dystansu strzelał Krawczun, bramkarz z trudem odbił ten strzał, a po dobitce Jana Sienkiewicza, Piotr Celeban wybił piłkę z linii bramkowej. I kiedy wydawało się, że gol dla elblążan jest tylko kwestią czasu, w 58. min Kamil Wenger sfaulował w polu karnym Krocza, a Bergier wykorzystał „jedenastkę” i było już 2:0 dla Śląska II. Ba, kilka minut później Dudek po raz trzeci musiał wyjmować piłkę z siatki.

W sobotę Olimpia zagra u siebie z KKS 1925 Kalisz (g. 13).

* Inne mecze 17. kolejki: Chojniczanka Chojnice – KKS Kalisz 2:1 (2:0), Lech II Poznań – Stal Rzeszów 0:0, Pogoń Grodzisk Maz. – Wigry Suwałki 3:1 (1:0), Pogoń Siedlce – Znicz Pruszków 1:2 (1:0), GKS Bełchatów – Radunia Stężyca 0:2 (0:0), Motor Lublin – Wisła Puławy 4:1 (1:1), Hutnik Kraków – Ruch Chorzów 2:0 (1:0)