Porażka w Superlidze, wygrane rezerw — przegląd meczów tenisistów Morlin Ostróda

2021-11-03 08:15:37(ost. akt: 2021-11-03 08:39:55)
Trener Tomasz Krzeszewski jako pierwszego do gry desygnował Łukasza Sokołowskiego (na zdjęciu), który mierzył się z Bogusławem Koszykiem

Autor zdjęcia: Krzysztof Jarmołowicz

TENIS STOŁOWY \\\ W meczu 10. kolejki LOTTO Superligi Morliny Ostróda, a więc przedostatni zespół tabeli, podejmował ostatnią Pogoń Lębork. W Ostródzie komplet punktów wywalczyli goście, którzy wygrali 3:0.

LOTTO Superliga

Uskrzydleni zwycięstwem nad Olimpią-Unią Grudziądz tenisiści stołowi Morlin z optymizmem patrzyli na niedzielne spotkanie. Pogoń nie wygrała w Superlidze od ośmiu miesięcy, a jedyny punkt w ligowej tabeli wywalczyła w konfrontacji z Dojlidami Białystok. Każda seria ma jednak swój koniec i niepowodzenia Pogoni zakończyły się w Ostródzie.

Trener Tomasz Krzeszewski jako pierwszego do gry desygnował Łukasza Sokołowskiego, który mierzył się z Bogusławem Koszykiem. "Sokół" walczył, w dwóch setach miał nawet trzypunktową przewagę, jednak nie potrafił utrzymać jej do końca i przegrał z półfinalistą I Grand Prix Polski Seniorów w trzech setach.

Jako drugi do stołu podszedł Kacper Petaś, a jego rywalem był nowy nabytek lęborczan Koreańczyk Baek Kwangil. Dwudziestoośmiolatek ma za sobą występy w kadrze narodowej, a w swojej karierze pokonał niegdyś m.in. Wong Chun Tinga! Petaś walczył, próbował, wygrał nawet drugiego seta z przeciwnikiem z Azji, jednak było to zbyt mało aby doprowadzić do wyrównania w całym meczu. Pogoń wyszła na prowadzenie 2:0 i była pewna co najmniej jednego punktu.

Kropkę nad "i" postawił Adam Dosz, zwyciężając z Przemysławem Walaszkiem. To był bez wątpienia najciekawszy pojedynek niedzielnego popołudnia. Zawodnik z Lęborka prowadził już 2:0 w setach, jednak najskuteczniejszy gracz z Ostródy doprowadził do decydującej partii. Walaszek przy zmianie stron prowadził 5:2 i gdy wydawało się, że sytuacja ostródzianina jest pod kontrolą, wówczas Dosz zaczął wygrywać kolejne akcje, zwyciężył 11:6 w piątym secie i tym samym przypieczętował zwycięstwo Pogoni w trzech pojedynkach.

To było ostatnie październikowe spotkanie w LOTTO Superlidze. Kolejne mecze Morliny rozegrają w grudniu. W środę, 8 grudnia zagrają zaległy mecz w Białymstoku z Dojlidami, dwa dni później w Bydgoszczy z Gwiazdą, trzynastego dnia grudnia u siebie zmierzą się z Orliczem Suchedniów, a na trzy dni przed Wigilią Morliny zagrają na wyjeździe z Energą Manekin Toruń.

Morliny Ostróda — Pogoń Lębork 0:3

Łukasz Sokołowski – Bogusław Koszyk 0:3 (9:11, 8:11, 9:11)
Kacper Petaś – Baek Kwangil 1:3 (8:11, 12:10, 6:11, 5:11)
Przemysław Walaszek – Adam Dosz 2:3 (8:11, 12:14, 11:6, 11:7, 6:11)

II i III liga

Świetnie na początku nowego sezonu na niższych szczeblach rozgrywkowych radzą sobie drużyny rezerw ostródzkiego klubu. Drugoligowcy i trzecioligowcy w swoich dwóch dotychczasowych spotkaniach odnosili po dwa wysokie zwycięstwa.

Druga drużyna Morlin na inaugurację rozgrywek drugiej ligi warmińsko-mazursko-mazowieckiej pokonała w Nowym Dworze Mazowieckim miejscowy KTS 9:1. Komplety punktów wówczas zdobywali Maksymilian Miastowski, Kuba Kwapiś oraz Jakub Kuźmicz, a 1.5 punktu wywalczył Łukasz Sokołowski. W drugim meczu podopieczni trenera Tomasza Sposoba pojechali do Elbląga, gdzie wygrali z Mlexerem 8:2. W składzie doszło do dwóch zmian. Łukasza Sokołowskiego i Jakuba Kuźmicza zastąpili Jakub Witkowski oraz Jacek Barbachowski. Pierwszy z nich wywalczył komplet, drugi triumfował w deblu.

Trzeci skład Ostródzianki również udanie rozpoczął III ligę warmińsko-mazurską. Po zwycięstwie 12:6 w wyjazdowym pojedynku z GKS-em Grunwald, również na wyjeździe, a konkretnie w Gwiździnach ostródzianie wygrali 15:3. Zespół złożony z Pawła Deski, Piotra Bardona, Igora Jankowskiego, Igora Paździorko i Mateusza Smurzyńskiego na ten moment jest piąty, jednak ma o jeden mecz rozegrany mniej od liderujących w tabeli zespołów.