13 meczów i aż 11 porażek. Sokół dalej na samym dole tabeli II ligi

2021-10-19 08:30:48(ost. akt: 2021-10-19 08:41:24)
Sokół Ostróda, tu akurat w trakcie zwycięskiego meczu z Hutnikiem Kraków na swoim terenie

Autor zdjęcia: s28

PIŁKA NOŻNA \\\ Piłkarze Sokoła Ostróda nadal nie mogą zdobyć kompletu punktów na wyjeździe. Po dwóch, dobrych ostatnich spotkaniach, w których drużyna zdobyła 4 punkty, przyszła kolejna porażka w lidze.
Pogoń Siedlce — Sokół Ostróda 3:0 (2:0)
1:0 — Majewski (4), 2:0 — Trochim (9), 3:0 — Wróblewski (87)

SOKÓŁ: Staniszewski — Żyznowski, Klimek, Bondarenko, Kurowski (72 Lías), Skórecki, Flak, Dzięcioł, Michalski (64 Faltyński), Słupski (85 Urban), Rugowski,

Ostródzianie mają w II lidze na koncie już 11 porażek, najwięcej ze wszystkich zespołów.

Hubert Błaszczak, trener Sokoła, w starciu z Pogonią wystawił taką samą jedenastkę, która rozpoczynała drugą połowę w zwycięskim 2:1 meczu z Hutnikiem Kraków.

Spotkanie z Pogonią Siedlce zanim się jednak zaczęło, to praktycznie się skończyło. Gospodarze, którzy podobnie jak Sokół, przeżywają ogromne kłopoty finansowe, strzelili w 9 minut dwa gole. W 4 minucie Pogoń miała rzut rożny, który skutecznie wykończył Robert Majewski, strzałem głową wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Pięć minut później dośrodkowanie z boku boiska strzałem z bliskiej odległości skutecznie wykończył Wojciech Trochim.

Pogoń przez resztę spotkania kontrolowała jego przebieg, chociaż gospodarze nie palili się do szybkiego podwyższenia wyniku, tak jakby byli zadowoleni z prowadzenia 2:0. Sokół kompletnie nie wykorzystał minimalizmu gospodarzy, a do tego stracił jeszcze kolejnego gola. Wynik meczu pod koniec spotkania ustalił Franciszek Wróblewski. Sokół mecz kończył w dziesiątkę, po tym jak za dwie żółte kartki z boiska wyleciał Jakub Żyznowski.

— Było widać różnicę w jakości piłkarskiej pomiędzy drużynami — powiedział na konferencji prasowej Hubert Błaszczak, trener Sokoła.

— Indywidualność dzisiaj zadecydowała o wygranej Pogoni. W mojej ocenie nie byliśmy zespołem słabszym, pomimo że wyraźnie przegrywamy 0:3. Mieliśmy swoje sytuacje, nawet klarowniejsze niż gospodarze, ale przespaliśmy pierwsze piętnaście minut. O to będę miał pretensje do swoich zawodników, bo musimy być skoncentrowani od 1 do 90 minuty — dodał szkoleniowiec.

Kolejne spotkanie Sokół zagra w sobotę (23 października) na własnym obiekcie z Motorem Lublin, początek meczu o 15.00.