Dobrze zorientowany Paweł Tadejewski wicemistrzem Polski!

2021-06-01 13:09:52(ost. akt: 2021-06-01 13:32:19)
Paweł Tadejewski w biegu po tytuł wicemistrza Polski

Autor zdjęcia: Iwona Suchenia

Po trzeci medal mistrzostw Polski w biegach na orientację sięgnął w tym roku Paweł Tadejewski. Orientalista Orkana Logistyka Ostróda podczas rywalizacji w górach i na bagnach pod Jelenią Górą wywalczył srebrny medal w kategorii M-40.
Paweł Tadejewski na początku maja został mistrzem Polski weteranów na średnim dystansie oraz wicemistrzem kraju w nocnym biegu na orientację w kategorii M-40. Zawodnik Orkana Logistyka poszedł za ciosem i na koniec maja do swojej kolekcji dołożył kolejną medalową zdobycz.

Okazją do tego były Mistrzostwa Polski Weteranów w klasycznym biegu na orientację rozegrane w okolicach Zamku Bolczów pod Jelenią Górą. Organizatorzy przygotowali do pokonania morderczą trasę. Na liczącej 7,3 kim trasie było ponad 400 metrów przewyższeń.

- Morderczy okazał się odcinek między jedenastym a dwunastym punktem kontroli, gdzie było ponad 100 metrów przewyższenia, tam mocno poszło w nogi, zakwasiłem się solidnie - powiedział Paweł Tadejewski, orientalista ostródzkiego Orkana Logistyka.

Podczas rywalizacji na trasie, które w rzeczywistości "wydłużyła się" do ponad 9 km zawodnicy musieli stawić się na 15 punktach kontroli. Podczas biegania po skałach i mokradłach ostródzianin wywalczył wicemistrzostwo Polski.

- Jestem zadowolony z wyniku, bo przegrałem tylko z zawodnikiem, który do niedawna reprezentował Polskę w zawodach elity. Ale dołożyłem rywalom, którym chciałem i to była duża przyjemność - skomentował Tadejewski, srebrny medalista MP weteranów w kategorii M-40.