10 goli w derbach Ostródy młodzików: AP - Sokół 9:1

2021-05-29 07:14:06(ost. akt: 2021-05-29 07:46:24)
W derbach Ostródy młodzików padło aż dziesięć goli

Derbowy piątek na sztucznej murawie przy ul. 3 Maja rozpoczął piłkarski weekend w Ostródzie. Na początek w I lidze wojewódzkiej młodzików ostródzka AP rozgromiła rówieśników z Sokoła. W drugim spotkaniu naprzeciw siebie stanęli młodzicy AP Ostróda.
Podczas derbów Ostródy w I lidze młodzików (D1) rolę gospodarzy pełniła drużyna AP. Dlatego "Apka" jako organizator meczu decydowała m.in. o wymiarach boiska, a te były większe od tych , na których swoje mecze gra ostródzki Sokół. Tak czy siak warunki były takie same dla obu zespołów.

Naprzeciw siebie stanęli koledzy ze szkolnych ławek i podwórek, którzy bardzo dobrze się znają. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu tej wiosny (5:0 dla AP) od pierwszych minut warunki gry dyktowali zawodnicy ostródzkiej Akademii Piłkarskiej, którzy już do przerwy prowadzili 3:0. Jeszcze skuteczniej chłopcy trenowani przez Grzegorza Sobotkę i Kamila Maszkało poradzili sobie po zmianie stron. Gdyby młodzicy AP zagrali skuteczniej pod bramką Sokoła to rozmiary ich zwycięstwa byłyby dwucyfrowe.

- Najważniejsza była fajna gra i realizacja przedmeczowych zadań oraz tego co robimy na treningach, a nasze zwycięstwo było w pełni zasłużone - skomentował trener Sobotka.

* AP Ostróda - Sokół Ostróda 9:1 (3:0)
Gole dla AP: Hubert Lipnicki 3, Jakub Maj 2, Adrian Krajewski 2, Borys Dmytryszyn, Władysław Kostecki

W drugim piątkowym spotkaniu derbowym na sztucznej murawie przy 3 Maja w rozgrywkach I ligi młodzików (D2) zmierzyły się AP I (trener Krzysztof Maraszek) z AP II (Piotr Oliwa/Maciej Kozioł). Pierwszy zespół podejmował młodszych kolegów klubowych, którzy mogliby grać w kategorii orlika. Dopóki były siły spotkanie miało wyrównany przebieg. W pierwszej połowie AP II miała nawet swoją okazję na zdobycie gola. Ale kilka chwil przed przerwą wynik otworzyła ekipa AP I. Po zmianie stron zespół trenera Maraszka zdominował rywali i po raz drugi tej wiosny pokonał młodszych kolegów z klubu.

* AP I Ostróda - AP II Ostróda 3:0 (1:0)
Gole: Igor Rasztęborski, Patryk Michałowicz, Kacper Kłosowski