Pingpongiści z Morlin Ostróda drużynowymi mistrzami Polski młodzieżowców

2021-05-28 09:55:40(ost. akt: 2021-05-28 10:19:43)
Ostródzianie zostali drużynowymi mistrzami Polski młodzieżowców 2021

Autor zdjęcia: Archiwum

Tenisiści stołowi Morlin Ostróda medalowo rozpoczęli dwa turnieje mistrzostw Polski, trwające w Gliwicach i Ustrzykach Dolnych. Reprezentujący Warmię i Mazury Łukasz Sokołowski i Jakub Kuźmicz zdobyli drużynowe mistrzostw Polski młodzieżowców. Brąz wywalczyła drużyna juniorów.
Pingpongiści ostródzkich Morlin podczas 33. Młodzieżowych Mistrzostw Polski w turnieju drużynowym wystąpili w trzech zespołach. Podczas rywalizacji w Gliwicach najlepiej zaprezentowała się reprezentacja Warmii i Mazur, której składzie wystąpili Łukasz Sokołowski i Jakub Kuźmicz z Morlin oraz Samuel Kulczycki (Dekorglass Działdowo). Tenisiści stołowi kadry WiM w drodze do finału przegrali zaledwie jedną grę. A w meczu o złoty medal zmierzyli się z Energą KTS Toruń. Finałowe starcie miało jednostronny przebieg, reprezentacja Warmińsko-mazurskiego wygrała 3:0.

Pechowe losowanie miał zespół Morlin Ostróda, w którym wystąpili Kacper Petaś i Jakub Witkowski. Los sprawił, że ostródzianie już na etapie ćwierćfinału trafili na późniejszego finalistę z Torunia. Tam przeszkodą nie do przejścia dla podopiecznych Tomasza Krzeszewskiego okazał się Przemysław Walaszek, który od przyszłego sezonu w rozgrywkach ligowych będzie zawodnikiem Morlin. Ćwierćfinał pingpongiści z Ostródy przegrali 0:3.

Na południowo-wschodnich rubieżach Polski w Ustrzykach Dolnych równolegle rozgrywane są mistrzostwa Polski juniorów. Turniej w Bieszczadach na medal rozpoczęła drużyna Morlin Ostróda. Prowadzony przez Tomasza Sposoba zespół w składzie Kuba Kwapiś, Maksymilian Miastowski i Igor Jankowski byli rozstawieni z numerem 4. Ostródzianiie w półfinale musieli uznać wyższość rywala regionu Dehorglassu Działdowo. Zawodnicy Morlin tanio skóry nie sprzedali, ponieważ półfinałowe starcie rozstrzygnęło się na pełnym dystansie pięciu gier. Drużyna z Ostródy przegrała 2:3 i turniej drużynowy zakończyła z brązowym medalem.