Trzy zwycięstwa i dwie porażki piłkarzy z AP Ostróda

2021-05-03 12:22:25(ost. akt: 2021-05-03 12:27:29)
Zespół młodzików AP Ostróda wygrał 5:0 z DKS Dobre Miasto

Autor zdjęcia: mart

Drugi wiosenny weekend mają za sobą młodzieżowe drużyny Akademii Piłkarskiej Ostróda. Tym razem ekipy ostródzkiej „Apki” zagrały ze zmiennym szczęściem. W kategorii Młodzik II zaszalała ekipa AP I, która rozgromiła swoich rywali aż 11:0!
Regularni jak szwajcarski zegarek w kategorii Młodzik I są podopieczni Grzegorza Sobotki występujący w I lidze wojewódzkiej. Na inaugurację pokonali 5:0 Sokoła Ostróda, a w drugiej wiosennej kolejce skopiowali ten wynik w spotkaniu z DKS Dobre Miasto. Zresztą spotkanie miało też podobny przebieg, ponieważ piłkarze „Apki” długo męczyli się żeby objąć prowadzenie, a na przerwę schodzili prowadząc 2:0. Mimo wysokiej wygranej trener młodzików nie do końca był zadowolony z gry swoich podopiecznych.

- Nie chodzi o rozmiary zwycięstwa, ale o jakość gry, a ta przynajmniej w pierwszej połowie pozostawiała wiele do życzenia – ocenił trener Sobotka. – Po przerwie wyglądało to trochę lepiej, jednak w kilku akcjach chłopaki mogli poszukać lepszych rozwiązań

* AP Ostróda – DKS Dobre Miasto 5:0 (2:0)

Gole: Hubert Lipnicki 2, Borys Dmytryszyn ,Remek Pašilis , Jakub Maj ,Sajomon Madziewicz

Na stadionie przy ul. Wyszyńskiego w kategorii Młodzik II zespół AP I Ostróda w ramach I ligi wojewódzkiej podejmowali rówieśników z Delfina Rybno. Zespół prowadzony przez Krzysztofa Maraszka dobrze zabawił się w 2. wiosennej kolejce. Nim minęło 10 minut spotkania na stadionie lekkoatletycznym gospodarze prowadzili 2:0. Im dalej w mecz, tym lepiej radzili sobie ostródzianie i odnieśli wysokie zwycięstwo.

* AP I Ostróda – Delfin Rybno 11:0
Gole: Alan Grzechowiak 2, Alan Nowak 2, Patryk Michałowicz, Tymoteusz Karczewski, Aleksy Artemniak, Igor Rasztęborski, Jakub Cieśniewski, Kacper Kłosowski, samobójczy

W tej samej grupie rozgrywkowej występuje młodszy zespół orlików z rocznika 2010/11. Również na stadionie przy Wyszyńskiego młodsi ostródzianie rozegrali swoje drugie spotkanie wiosenne. Zespół Piotra Oliwy podejmował Młode Lwy Mszanowo. Piłkarze AP II ponieśli minimalną porażkę.

* AP II Ostróda – Młode Lwy Mszanowo 1:2
Gol dla AP II: Damian Petaś

W rozgrywkach I ligi wojewódzkiej trampkarzy ekipa AP Ostróda na sztucznej murawie przy ul. 3 Maja zmierzyła się z Kormoranem Zwierzewo. Sporo działo na boisku, ponieważ padło aż 10 goli. Oba zespoły postawiły na ofensywę, a lepiej z piłkarskiej wymiany ciosów wyszli gospodarze.

* AP Ostróda – Kormoran Zwierzewo 7:3
Gole dla AP: Budziński 3, Błoniarz, Zalewski, Rafalski, Pasiut

Na wyjeździe drugie wiosenne spotkanie rozegrali juniorzy młodsi ostródzkiej „Apki”. Zespół prowadzony przez Piotra Garnusza w Iławie zmierzył się z Małym Jeziorakiem. Ostródzianie dwa gole stracili tuż przed przerwą. W drugiej części gry iławianie dołożyli jeszcze dwa trafienia i cieszyli się ze zwycięstwa.

* Mały Jeziorak Iława – AP Ostróda 4:0 (2:0)