Dwa medale ostródzkich twardzieli na duathlonie w Rumi

2021-04-26 11:22:44(ost. akt: 2021-04-26 13:19:43)
Piotr Prejs (z prawej) zajął 3. miejsce w kat. MAG7 podczas duathlonu w Rumi

Autor zdjęcia: Fot. Pasja-Ma

Niestraszny im śnieg i niska temperatura na trasie. Na medal spisali się pochodzący z Ostródy zawodnicy Maciej Wiśniewski i Piotr Prejs podczas LOTTO Duathlon Energy Rumia 2021. W swoich kategoriach odpowiednio zajęli 2. i 3. miejsce.
Padający mokry śnieg, temperatura powietrza 4 stopnie Celsjusza, to warunki mało sprzyjające rywalizacji na trasie duathlonu, gdzie zawodnicy zaczynają od biegu, następnie wsiadają na rowery i kończą biegiem. Podczas LOTTO Duathlon Energy Rumia 2021, który rozegrany został w niedzielę uczestnicy zaczęli od biegu na 5 km, następnie "kręcili" 20 km na rowerach i finiszowali biegiem na dystansie 2,5 km.

W tej rywalizacji dobrze spisali się ostródzianie reprezentujący olsztyński Najmowicz Team Maciej Wiśniewski i Piotr Prejs. Twardziele z Ostródy spisali się na medal w swoich kategoriach wiekowych. Wiśniewski w kat. MAG2 (zawodnicy powyżej 20 lat) pobiegł i pojechał po srebrny medal z generalnym czasem 58:24, w kategorii open zajął 18. miejsce.

Drugi z ostródzian Prejs startował w kat. MAG7 (45-49-lat). Przed rokiem w zawodach w Rumi zajął 6. miejsce w tej kategorii. W tym roku zawodnik Najmowicz Team w ostatniej chwili zdecydował się na start, kiedy o miejsca nie było już łatwo, ponieważ w zawodach wystartowało 240 zawodników.

- Do końca nie wiedziałem czy wystartować, a kiedy się zdecydowałem to czekałem aż zwolni się jakieś miejsce - powiedział Piotr Prejs. - Warunki na trasie nie były fajne, ale takie same dla wszystkich śnieg, słońce, wiatr i przenikliwe zimno. Miałem plan żeby na rowerze pojechać poniżej 30 minut, jednak popełniłem kilka błędów technicznych na początku i uciekło mi kilkanaście sekund.

W swojej kategorii Prejs zajął 3. miejsce ze stratą 24 sekund do zawodnika, który stanął na drugim stopniu podium. W klasyfikacji generalnej zajął pozycję 25. Po dobrym występie w Rumi ostródzianin uzyskał kwalifikację na mistrzostwa Europy w Rumunii.

- Po rozmowie z trenerem Sebastianem Najmowiczem zrezygnowaliśmy z wyjazdu do Rumunii, ponieważ szykujemy się do debiutu w zawodach Iron Man na pełnym dystansie w tym roku - zakończył Prejs.