Drugie wiosenne zwycięstwo drugoligowego Sokoła Ostróda

2021-04-03 16:24:09(ost. akt: 2021-04-03 16:27:56)
Radość piłkarzy Sokoła po wygranym meczu z Olimpią

Autor zdjęcia: sokolostroda.com

Ponownie bez udziału publiczności, ale pierwszy raz na własnym stadionie w tym roku drugoligowcy Sokoła Ostróda zdobyli trzy punkty. Na pięciotysięczniku przy ul. 3 Maja w derbach województwa pokonali (2:1) Olimpię Elbląg.
underline textW Wielką Sobotę duży prezent swoim sympatykom sprawili piłkarze ostródzkiego Sokoła. Podopieczni Piotra Jacka w meczu 25. kolejki II ligi okazali się lepsi od elbląskiej Olimpii. Tym razem piłkarze klubu z Ostródy nie popełnili błędu z jesieni, kiedy prowadzili 3:1, a zremisowali 3:3.

W pierwszej połowie gdyby kibice mogli być na trybunach, to nieziemsko by się wynudzili. Goście wycofanie i czekający na działania Sokoła niemal „zaparkowali” autobus przed swoim polem karnym. Elblążanie skupili się głównie na destrukcji i przerywaniu akcji zawodników klubu z Ostródy.

Raz jednak ta sztuka im się nie udała, ponieważ w polu karnym sfaulowany został Michał Zimmer. Było to w 34. min i arbiter Marcin Szczerbowicz podyktował rzut karny. Piłkę na 11 metrze postawił Krzysztof Wicki i pewnie posłał ja do siatki. Gol jednak nie został uznany, ponieważ sędzia z Olsztyna dopatrzył się nieprawidłowego zagrania Wickiego.

Szczęście do gospodarzy uśmiechnęło się, kiedy w drugiej połowie na boisku pojawił się najskuteczniejszy w Sokole Dawid Wolny. Najlepszy snajper ostródzkiego zespołu najpierw po asyście Michała Zimmera dał prowadzenie Sokołowi. A kilkanaście minut później skutecznie wykonał rzut karny i ostródzianie podwyższyli prowadzenie na 2:0.

W końcówce elblążanie zmniejszyli straty na 2:1, ale na szczęście nie powtórzyła się sytuacja z jesieni, kiedy w ostatniej minucie Sokół dał sobie wyrwać prowadzenie.

• Sokół Ostróda – Olimpia Elbląg 2:1 (0:0)

1:0, 2:0 - Wolny ( 63, 77 karny), 2:1 – Surdykowski (90)
SOKÓŁ: Niezgoda – Zimmer, Żwir, Mazurowski, Wicki, Turek (56 Kalinowski), Czajkowski (90 Soszyński), Mozler (46 Wolny), Gajda, Rugowski, Siemaszko (74 Zalewski)