Jeeeeeest! Sokół Ostróda wreszcie zdobył trzy punkty

2021-03-31 17:54:51(ost. akt: 2021-03-31 21:01:08)
W zalgłym meczu 22. kolejki II ligi piłkarze ostródzkiego Sokoła odnieśli pierwsze w tym roku ligowe zwycięstwo. Na wyjeździe pokonali 3:2 Pogoń Siedlce i przełamali złą passę.
Wiosenne słońce nareszcie dosłowne i w przenośni zaświeciło słońce. Po sześciu meczach bez zwycięstwa podopieczni Piotra Jacka nareszcie przerwali złą passę.

Po pierwszej bezbramkowej połowie na poważnie zadziało się po przerwie. Padło aż pięć goli, ale co najważniejsze skuteczniejsi byli ostródzianie.

Rozpoczęli gosppdarze, którzy po golu Piotra Pierzachały objęli prowadzenie w 66. min. Za chwilę ponownie zawodnicy Pogoni wystąpili w roli głównej, strzelając gola na 1:1. Był to efekt trzech zmian, kiedy na boisku w ekipie Sokoła pojawili się Michał Zimmer, Jakub Czajkowski i Łukasz Mozler.

Za chwilę w 77. min asystował Rafał Siemaszko, a na 1:2 strzelił Rafał Rugowski. Nie minęło 120 sekund i było 2:2. W polu karnym faulował Adam Dobosz, a jedenastkę gola zamienił Bartosz Brodziński.

I nareszcie szczęście w środowe słoneczne popołudnie uśmiechnęło się do Sokoła. W 90. min Tomasz Gajda sfinalizował sprawę płaskim strzałem w kierunku dalczego słupka i Sokół odniósł pierwsze w tym roku ligowe zwycięstwo.

Pogoń Siedlce - Sokół Ostróda 2:3 (0:0)
1:0 - Pierzchała (66), 1:1 - samobójczy (73), 1:2 - Rugowski (77), 2:2 - Brodziński (79), 2:3 - Gajda (90)