Niezły start naszych drużyn piłkarskich w okręgówce

2021-03-29 12:27:26(ost. akt: 2021-03-29 13:04:18)
We Frygnowie Tęcza przegrała z Grunwaldem

Autor zdjęcia: Archiwum Tęczy

W weekend rozpoczęło się wiosenne granie naszych zespołów w grupie 2 klasy okręgowej. Najefektowniej wystartował Kormoran Zwierzewo, który wysoko pokonał Orła Janowiec Kościelny. Dobrze spisał się też Płomień Turznica, remisując z liderem rozgrywek.
Czwarty wyjazdowy punkt w sezonie 2020/21 zdobyli piłkarze Płomienia Turznica. Ale jest to bardzo cenny punkt, ponieważ turzniczanie zmierzyli się z liderem rozgrywek Polonią Iłowo. Podopieczni Pawła Oliwy nie zlękli się jednak gospodarzy i wyszli na boisku w Iłowe jak po swoje. Prowadzenie dla gości dał Andrzej Burchart, który pokonała bramkarza Polonii strzałem z rzutu wolnego. Jeszcze w pierwszej połowie gospodarze wyrównali i po przerwie mocno naciskali ekipę z Turznicy. Polonia miała nawet rzut karny, ale obronił go Piotr Sikora. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Rewelacyjnie wiosenne granie w grupie 2 klasy okręgowej rozpoczęli piłkarze Kormorana Zwierzewo. Zwierzewianie na sztucznej murawie stadionu miejskiego w Ostródzie zmierzyli się z Orłem Janowiec Kościelny. Piłkarze z gminy Ostróda wygrali 4:0, a łupem bramkowy podzielili się dwaj wychowankowie Sokoła Ostróda Paweł Śnieżawski 2, Tomasz Śnieżawski i Adrian Drozd.

W ostatnim meczu doszło do derbów powiatu ostródzkiego. Na boisku we Frygnowie Grunwal Gierzwałd podejmował Tęczę Miłomłyn. Trener gospodarzy Dariusz Szameitat zapowiadał trzy punkty i w pełni zrealizował swój plan. Zwycięskie gole dla Grunwaldu strzelili Krystian Kołakowski i Maciej Korgul, a honorową bramkę dla Tęczy z rzutu karnego zdobył Rafał Wyralski. Grunwald pokonał Tęczę 2:1.