Karny, Wolny i Sokół uratował jeden punkt we Wronkach

2021-03-06 16:20:58(ost. akt: 2021-03-06 16:29:32)
Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Archiwum

Rzutem na taśmę piłkarze Sokoła Ostróda wywalczyli pierwszy punkt w tym roku. W meczu 20. kolejki II ligi na stadionie we Wronkach szczęśliwie zremisowali 1:1 z rezerwami Lecha Poznań. Gola zdobył Dawid Wolny.
Wysokie zwycięstwo (5:1) Lecha II nad Stalą Rzeszów budziło respekt. Jednak piłkarze Sokoła, którzy wystąpili w mocno przemeblowanym składzie, w porównaniu do konfrontacji z GKS Katowice, mocno ruszyli. Już w 2. min Dawid Wolny z prawej strony, sprzed pola bramkowego dograł na środek pola karnego, ale adresata podania ubiegł poznański obrońca. Za kilka minut po faulu na Michale Zimmerze Tomasz Gajda zamiast dośrodkować strzelił w kierunku bliższego słupka. Ale strzał był zbyt lekki, żeby zaskoczyć 17-letniego bramkarza gospodarzy Krzysztofa Bąkowskiego.

W 12 min ostródzianie mieli wiele szczęścia. Lechici przeprowadzili akcję lewą stroną, dośrodkowanie trafił na głowę Siregieja Kirvieca, piłka zmierzała do bramki, ale z linii bramkowej wybił ją Karol Żwir. Później kolejno niezłe okazje do objęcia prowadzenia przez Sokół mieli Wolny, Gajda i ponownie Wolny, jednak dobrze interweniował Bąkowski lub strzały były nieprecyzyjne. Tuż przed przerwą kapitalnym prostopadłym podaniem za plecy rywali Krzysztof Wicki obsłużył Wolnego, najlepszy strzelec Sokoła w asyście poznańskiego obrońcy, strzelił przy bliższym słupku, jednak bramkarz Lecha pewnie obronił uderzenie.

Zaraz po przerwie Zimmer z prawej strony zagrał w kierunku Wolnego, napastnik Sokoła przepuścił piłkę próbując zmylić obrońców i to się udało, ale nabrać nie dał się Bąkowski. Po 60. min inicjatywę przejął Lech II. Ostrzeżeniem była w 62. min przeprowadzona przez Lechitów lewą stroną. Dośrodkowanie przecięło całe pole karne Sokoła, ale nikt z gospodarzy nie doszedł do podania. Jednak już minutę później piłkarze z Poznania cieszyli się z prowadzenia. Najpierw z prawej strony w słupek bramki Trelowskiego trafił Krivec, jednak poprawka Jakuba Karbownika była bezbłędna. Mocna bomba przy bliższym słupku i bramkarz Sokoła został pokonany.

Reakcja sztabu szkoleniowego Sokoła była natychmiastowa, trzy zmiany w krótkich odstępach czasu, przesunięcia i zmiana ustawienia na bardziej ofensywne. Ostródzianie zaryzykowali, bo nie mieli nic do stracenia. Na bramkę Lecha II sunął atak za atakiem, ale brakowało finalizacji. Dopiero w doliczonym czasie gry Sebastian Rugowski, który najpóźniej wywalczył rzut karny dla Sokoła. Piłkę na 11 metrze postawił Wolny i pewnym strzałem zapewnił Sokołowi jeden punkt, a sobie 12 trafienie w sezonie.

Lech II Poznań – Sokół Ostróda 1:1 (0:0)
1:0 – Karbownik (63), 1:1 – Wolny (90+4)
Sokół: Trelowski – Zimmer, Wicki, Żwir, Kalinowski (66 Więcek), Gajda (71 Rugowski), Zalewski (60 Mozler), Maj, Soszyński (66 Siemaszko), Czajkowski, Wolny

Inne wyniki 20. kolejki: Znicz Pruszków – Motor Lublin 0:1, Górnik Polkowice – Stal Rzeszów 1:2, Błękitni Stargard – KKS 1925 Kalisz 0:4.