Kuba Kwapiś był drugi na turnieju TOP 16 juniorów w Białymstoku

2021-02-02 10:14:33(ost. akt: 2021-02-02 10:42:54)
Kuba Kwapiś zajął drugie miejsce w turnieju TOP 16 juniorów

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

Pingpongista Morlin Ostróda Kuba Kwapiś zajął drugie miejsce podczas turnieju TOP 16 juniorów. Podczas zawodów rozegranych w Białymstoku najlepszy był Szymon Kolasa, który kilka lat temu reprezentował ekipę Morlin, a teraz jest zawodnikiem AZS Politechniki Rzeszów.
Zgodnie z harmonogramem w Białymstoku mieli zagrać Maksymilian Miastowski i Kuba Kwapiś, obaj z rocznika 2003. Niestety jeden z ostródzkich zawodników zostały wycofany z turnieju.

- Maks Miastowski z powodu urazu barku został wycofany z rywalizacji w Białymstoku - powiedział Tomasz Krzeszewski, prezes i trener Morlin Ostróda.

Rozstawiony z numerem 4 Kwapiś rewelacyjnie spisał się na turnieju w stolicy Podlasia. Ostródzki pingpongista, który w Białymstoku był pod opieką Tomasza Sposoba dotarł do finału. Tam spotkał się z byłym zawodnikiem ostródzkich Morlin Szymonem Kolasą. Czołowy junior kraju nie dał szans zawodnikowi Morlin Ostróda i pewnie wygrał.

- Kuba zagrał na swoim poziomie, a może nawet i lepiej, tak że były to dobre zawody w jego wykonaniu - ocenił trener Krzeszewski. - W finale przegrał z naszym byłym zawodnikiem, ale to świadczy o tym, że znamy się na swojej robocie.

Był to kolejny turniej TOP 16 organizowany przez Polski Związek Tenisa Stołowego.