Trzecioligowcy Kaczkana Huraganu Morąg pokonani przez Stomil Olsztyn

2021-01-16 12:56:35(ost. akt: 2021-01-16 13:15:07)
W Ostródzie Kaczkan Huragan Morąg przegrał sparing ze Stomilem Olsztyn

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Na sztucznej murawie w Ostródzie piłkarze trzecioligowego Kaczkana Huraganu Morąg rozegrali pierwszy sparing w nowym roku. Morążanie zmierzyli się z pierwszoligowym Stomilem Olsztyn i przegrali 2:6.
Spora grupa zawodników testowanych wystąpiła w pierwszym tegorocznym sparingu Kaczkana Huraganu. Na stadionie miejskim w Ostródzie trener Marcin Zmiarowski obok starych wyjadaczy jak Paweł Galik, Piotr Łysiak czy Rafał Lisiecki sprawdził przydatność do gry w Morągu sporej grupy zawodników z zagranicy. Wśród testowanych najwięcej było piłkarzy z różnych lig holenderskich, a w bramce pojawili się między innymi bramkarze z Białorusi czy Brazylii.

Pierwsza połowa, kiedy morążanie wystawili piłkarzy, którzy jesienią występowali w podstawowym składzie zakończyła się zaledwie jednobramkowym prowadzeniem pierwszoligowców z Olsztyna. Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie, kiedy olsztynianie w niespełna 20 minut strzelili trzy gole. Straty zmniejszył Lisiecki, który zdobył gola z rzutu karnego. I w ostatniej akcji meczu wynik na 2:6 ustalił zawodnik testowany.

Kaczkan Huragan Morąg - Stomil Olsztyn 2:6 (0:1)

0:1 - Gruchała-Węsierski (19), 0:2 - Sierant (47), 0:3 Szramka (49), 1:3 - Lisiecki (60 karny), 1:4 - Teclaw (63), 1:5 - zawodnik testowany (66), 1:6 - Mosakowski (73), 2:6 - zawodnik testowany (90)