środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Drugoligowcy Sokoła Ostróda trenują codziennie, a w piątek zagrają sparing z Lechią Gdańsk

2021-01-13 10:03:35 (ost. akt: 2021-01-13 10:24:21)
Piłkarze Sokoła w piątek zagrają pierwszy sparing w 2021 roku

Piłkarze Sokoła w piątek zagrają pierwszy sparing w 2021 roku

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Napięty grafik mają przygotowujący się do rundy rewanżowej II ligi piłkarze ostródzkiego Sokoła. Podopieczni Piotra Jacka na różnych obiektach trenują codziennie. W piątek ostródzianie zagrają pierwszy mecz kontrolny. W Gdańsku zmierzą się z przygotowującą się do rozgrywek ekstraklasy Lechią.

Piłkarze Sokoła przygotowania rozpoczęli sprawdzianami motorycznymi i wytrzymałościowymi.

- Trzeba przyznać, że zawodnicy zaprezentowali się dobrze, na pewno nie przespali kilkutygodniowej przerwy - ocenił Jarosław Kotas, dyrektor sportowy Sokoła.

Od czwartku ostródzcy piłkarze trenują codziennie. Korzystają ze sztucznej murawy stadionu miejskiego przy ul. 3 Maja. Trenują też na krytych kortach, które w okresie kwarantanny narodowej są zamknięte dla tenisistów. W weekend najodważniejsi z piłkarzy Sokoła urządzili sobie morsowanie w jednym z ostródzkich jezior.

- Zdarza się, że niektóre z naszych zajęć trwają przez dwie i pół godziny, tak że solidnie pracujemy - dodaje dyrektor Kotas.

Z Sokołem trenuje dwóch piłkarzy olsztyńskiego Stomilu, swoich szans w składzie ostródzkiego drugoligowca szuka też kilku młodzieżowców. Jednak priorytetem na okres zimowych przygotowań jest pozyskanie środkowego obrońcy, środkowego pomocnika oraz solidnego skrzydłowego.

Jak już wcześniej wspominaliśmy po dobrej pierwszej części sezonu jest zainteresowanie piłkarzami Sokoła. Z liderem I ligi Bruk-Betem Termalica Nieciecza trenuje Sebastian Rugowski.

W piątek (15 stycznia) zespół Sokoła rozegra pierwszy tegoroczny sparing. Podopieczni trenera Jacka w Gdańsku zmierzą się z Lechią.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages