Sokół Ostróda pechową porażką zakończył piłkarski 2020 rok

2020-12-17 04:36:07(ost. akt: 2020-12-17 04:41:23)
Piłkarze Sokoła na koniec roku przegrali u siebie ze Stalą

Autor zdjęcia: laczynaspilka.pl

Kiedy w 70. min spotkania ze Stalą Rzeszów piłkarze Sokoła po golu Dawida Wolnego prowadzili 2:0 chyba nikt nie spodziewał się, że ten mecz można przegrać. Niestety tak się stało. Najpierw goście szybko wyrównali, a w 90. min strzelili gola na 2:3.
Podobnie jak kilka dni wcześniej z Hutnikiem Kraków ostródzianie mecz ze Stalą rozpoczęli dwójką napastników. Z przodu operowali Dawid Wolny i Rafał Siemaszko. Obaj zrobili co do nich należało, ponieważ strzelili po golu.
Jednak zanim do tego doszło swoich szans szukali inni piłkarze Sokoła. W 13. min z rzutu wolnego w mur strzelił Tomasz Gajda. Później Gajda podał do Karola Żwira, a ostródzki pomocnik oddał strzał zza linii pola karnego, ale piłka poleciała obok słupka.

Goście nie byli dłużni i po faulu Adama Dobosza z rzutu wolnego w mur strzelił Piotr Głowacki, który kilka lat temu pół sezonu spędził w Sokole. Za kilka chwil formę Błażeja Niezgody sprawdził Wolski, ale uderzenie z 20 metrów ostródzki bramkarz zbił do boku.W 39. min piłkarze z Ostródy rozegrali szybką akcję Konrad Andrzejczak podał do Michała Zimmera, ten zagrał do Siemaszki, który podał do Wolnego, jednak strzał najskuteczniejszego piłkarza Sokoła był minimalnie niecelny. Tuż przed przerwą świetną okazję mieli rzeszowianie, w sytuacji sam na sam z Niezgodą znalazł się Maciejewski, który z kilku metrów strzelił w bramkarza Sokoła.

Po przerwie ostródzcy piłkarze zepchnęli Stal do defensywy. W 54. min Siemaszko podał do Wolnego, który oddał strzał z 18 metrów, ale piłka poszybowała nad poprzeczkę. Za kilkadziesiąt sekund Sokół prowadził 1:0, z prawe strony na bramkę gości uderzył Paweł Brzuzy, piłkę przed siebie odbił bramkarz Stali, doszedł do niej Siemaszko i z kilku metrów umieścił w pustej bramce. Od 70. min było 2:0 dla Sokoła, tym razem z prawej strony w kierunku dalszego słupka uderzył Wolny. Za kilkadziesiąt sekund goście zmniejszyli straty zza linii pola karnego przy dalszym słupku przymierzył Głowacki i było 2:1. Nie minęło pięć minut, a na tablicy wyników na stadionie przy ul. 3 Maja był remis 2:2, tym razem Niezgodę pokonał Wojciech Reiman.

Kiedy na ostródzkim stadionie oczekiwano końcowego gwizdka arbitra rzeszowianie wywalczyli rzut wolny. Dośrodkowana w pole karne piłka trafiła pod nogi Grzegorza Goncerza, który z bliska ustalił wynik meczu na 2:3.

Drugoliowcy Sokoła piłkarski 2020 rok zakończyli na 8. miejscu z dorobkiem 26 punktów

• Sokół Ostróda – Stal Rzeszów 2:3 (0:0)
1:0 – Siemaszko (55), 2:0- Wolny (70), 2:1 – Głowacki (71), 2:2 – Reiman (75), 2:3 – Goncerz (90)
SOKÓŁ: Niezgoda – Zimmer, Wicki, Mazurowski (46 Zalewski), Dobosz, Andrzejczak, Brzuzy (88 Rugowski), Żwir, Gajda, Siemaszko (74 Łuczak), Wolny